
16 marca odbył się apel, na którym Dyrektor Szkoły wraz z prezesem Ochotniczej Straży Pożarniczej w Jarantowicach uroczyście ogłosili wyniki szkolnego etapu Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie brali udział uczniowie z klas IV – VI i uczniowie klasy VII, którzy rozwiązywali trudniejsze testy. Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy dotyczące m.in. historii pożarnictwa, udzielania pierwszej pomocy oraz sprzętu jakim na co dzień posługują się strażacy. Laureaci konkursu szkolnego będą reprezentować szkołę w ROZGRYWKACH GMINNYCH.


Uczennice naszej szkoły po raz kolejny odniosły sukces i zostały laureatkami w POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM „ORTOFANEK”. XVIII edycja Konkursu odbyła się 10 marca w Szkole Podstawowej w Płużnicy. Wiktoria Skrzypczak z kl.VI zajęła I miejsce w grupie starszej. II miejsce zajęła Ilona Błaszkiewicz z kl.VI. Dobre wyniki uzyskali także reprezentujący naszą szkołę w grupie młodszej uczniowie z kl. IV Martyna Gryczkowska i Miłosz Skowroński. GRATULUJEMY WSZYSTKIM PO RAZ KOLEJNY SUKCESU!!
W dniach od 5 do 7 marca odbywały się w szkole Rekolekcje, które w tym roku obchodzono pod hasłem: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. Nauki rekolekcyjne prowadził Proboszcz Parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie Ks. Jan Kalinowski, Proboszcz z Nowej Wsi królewskiej Ks. Jacek Dudziński i katecheta Tomasz Składanowski. W rekolekcjach brali aktywny udział wszyscy uczniowie, którzy zostali przygotowani do świadomego i głębokiego przeżywania Wielkiego Postu, Sakramentu Pokuty i Eucharystii. W sali, w której odbywały się zajęcia zaprezentowano tematyczne plakaty, pamiątki rodzinne i wystawy pt: Jan Paweł II w naszych sercach. Polscy Męczennicy.
1 marca opiekun Samorządu Uczniowskiego przygotował uroczysty apel, na którym podsumowano osiągnięcia i sukcesy uczniów w konkursach w pierwszym semestrze. Celem apelu było promowanie uczniów zdolnych i nagrodzenie uczniów wzorowo wypełniających obowiązek szkolny. Uroczystość prowadziły uczennice z klasy szóstej Ilona Błaszkiewicz i Lena Kowalkowska, które podsumowały pracę Samorządu i ważne wydarzenia:
15 lutego w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursu plastycznego „Walentynkowy czar”. Do udziału w kolejnej już edycji konkursu zgłoszono ponad 50 prac. Wśród laureatów znalazła się Weronika Dziub z klasy V, której pracę wyróżniono. To już kolejna praca Weroniki, która zyskała uznanie komisji konkursowej. Weronice gratulujemy sukcesu! 
Hej! porwali nam strażacy, nasze dzieci z każdej klasy. Pełno sanek w jednym rzędzie, gwarnie wszędzie jak na grzędzie. Pędzą niczym błyskawica,Nie przeszkadza im zimnica.
Konkursy matematyczne w Naszej Szkole to już tradycja . Konkurs Liga Zadaniowa odbywa się w naszej szkole nieprzerwanie od 29 lat. W sobotę 20 stycznia 2018 r odbyło się drugie z trzech spotkań etapu rejonowego Ligi Zadaniowej – konkursu matematycznego dla klas VI i VII szkół podstawowych oraz II gimnazjalnych organizowanego przez UMK w Toruniu i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Spotkanie otworzyła przewodnicząca Ligi Zadaniowej P. L. Gołembiowska. W zmaganiach konkursowych na terenie Szkoły Podstawowej w Jarantowicach wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 3 w Wąbrzeźnie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wąbrzeźnie, Szkoła Podstawowa w Wielkich Radowiskach, Szkoła Podstawowa w Łobdowie, Szkoła Podstawowa w Książkach, Szkoła Podstawowa w Myśliwcu, Szkoła Podstawowa w Ryńsku, Szkoła Podstawowa w Płużnicy i Szkoła Podstawowa w Dębowej Łące.