Szkolny Konkurs Matematyczny i ABC Zdrowia dla klas I-III

13 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się 2 konkursy. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie „Potyczki Matematyczne i ABC Zdrowia”, a uczniowie klas IV-VII w Konkursie matematyczno – przyrodniczym . Organizatorkami konkursu były: Urszula Arentewicz, Ewa Falkowska i Justyna Krawczyk. Konkurs miał na celu sprawdzenie umiejętności matematycznych i przyrodniczych, rozwijanie zainteresowań matematycznych i przyrodniczych, promowanie matematyki i przyrody jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do dbałości o zdrowie, kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz utrwalenie zasad zdrowego stylu życia.

Każdą klasę reprezentowała trzyosobowa drużyna, która miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę, kwadrat magiczny, przejść przez labirynt, ułożyć obrazek z tangramu, wykazać się umiejętnością dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia liczb. Pozostali uczniowie rozwiązywali rebusy, puzzle, krzyżówki, wykreślanki wyrazowe i zagadki o tematyce przyrodniczej i zdrowotnej. Wszystkie zadania były punktowane. Dzieci doskonale radziły sobie z zadaniami i świetnie się bawiły. Ostatecznie zwyciężyła klasa III i klasa VI. Wszystkie klasy zostały nagrodzone.