„Myśliwi-Dzieciom, Dzieci-Zwierzętom”

W ramach realizacji programu edukacji ekologiczno-łowieckiej „Myśliwi-Dzieciom, Dzieci-Zwierzętom” 9 kwietnia 2018r. dzieci klas 0-III kolejny raz uczestniczyły w zasiedlaniu łowiska kuropatwą i bażantem na terenie wsi Łopatki. Uczniowie razem z prezesem Koła Łowieckiego „Jedność” panem Waldemarem Kobierskim i podłowczym panem Markiem Sobieskim udali się na pieszą wędrówkę po terenie łowiska wsi Łopatki, gdzie wzięli udział w wypuszczaniu kuropatw i bażantów.

Podczas wycieczki mali przyrodnicy obserwowali również zmiany w przyrodzie wiosną. Jak zwykle na dzieci czekała miła niespodzianka, wspólne grillowanie kiełbasek. Odwiedziliśmy też siedzibę Koła, która znajduje się w Sitnie. Tam uczniowie poznawali warunki i sposoby hodowli tych ptaków. Dzieciom bardzo podobała się wycieczka. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy wszystkim członkom Koła Łowieckiego „Jedność” za wszystkie atrakcje podczas wycieczki.