Zdrowe przekąski

Uczniowie z klasy I biorą udział w zajęciach, które zachęcają dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz podnoszą ich świadomość w zakresie zdrowego trybu życia. Nawyki żywieniowe kształtują realizowane warsztaty, na których dzieci uczą się samodzielnie przygotowywać zdrowe posiłki.
11 października dzieci z klasy I poznały zasady higienicznego przyrządzania zdrowych potraw.
Czytaj dalej Zdrowe przekąski

Uroczystości w Łopatkach

W dniu 14 września pod pomnikiem pomordowanych w Łopatkach odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające ofiary II wojny światowej. Odprawiono mszę świętą w intencji ofiar totalitaryzmu, a następnie mieszkańcy oraz przedstawiciele instytucji publicznych złożyli pod Pomnikiem Ofiar Totalitaryzmu wieńce i kwiaty. W delegacji 67 Wąbrzeskiego Szczepu Harcerskiego im. Mikołaja z Ryńska wzięli także udział przedstawiciele 65 Patrolu Jarantowickiego Niepowtarzalni.

Czytaj dalej Uroczystości w Łopatkach

Eksperymentujemy na lekcjach chemii

„Życie to nie oddychanie, to działanie” – pisał już w XVIII w. francuski myśliciel Jan Jakub Rousseau. Za mądrością filozofów stoją dziś nowoczesne technologie, które udowadniają, że nasze mózgi najbardziej lubią, jak coś się dzieje. Kąpią się wtedy w hormonach szczęścia i uczą się jak opętane. Bo nikogo nie da się nauczyć na siłę.

Czytaj dalej Eksperymentujemy na lekcjach chemii