Zakończenie roku szkolnego

Po całym roku wytężonej nauki i pracy pedagogicznej, dydaktycznej i wychowawczej nadszedł czas długo wyczekiwanych wakacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego, która miała miejsce 21 czerwca 2024 r. zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie odebrali nagrody, dyplomy, podziękowania za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu, ale także za aktywne uczestniczenie w życiu szkoły.

Czytaj dalej „Zakończenie roku szkolnego”

Pożegnanie absolwentów

W czwartek 20 czerwca pożegnaliśmy uroczyście uczniów klasy ósmej, nie brakowało wzruszeń, podziękowań i życzeń na przyszłość. Uroczystość z udziałem dyrektora szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, zaproszonych gości, rodziców oraz uczniów klas IV-VII rozpoczęła się Polonezem oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie absolwenci wierszem i piosenką podziękowali dyrekcji, wychowawcom, gronu pedagogicznemu i kochanym rodzicom za trud i serce włożone w edukację i wychowanie, za wspaniałe lata nauki. Po występach i złożeniu uroczystego ślubowania nastąpił moment wręczenia Dyplomów Absolwenta Szkoły Podstawowej oraz nagród. Nagrodę Dyrektora otrzymali: Oliwia Imiałek, Nadia Müller i Robert Jurkiewicz.

Czytaj dalej „Pożegnanie absolwentów”

Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne

20 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnych Igrzysk Lekkoatletycznych, zorganizowanych w naszej szkole przez nauczyciela wychowania fizycznego. W zawodach brali udział chętni uczniowie klas IV – VII. Uczestnicy Igrzysk rywalizowali ze sobą w 5. konkurencjach lekkoatletycznych z podziałem na III grupy wiekowe i kategorie dziewcząt i chłopców. Laureaci – Zwycięzcy Szkolnych Igrzysk Lekkoatletycznych otrzymali z rąk Pani Dyrektor medale za zajęte miejsca w poszczególnych konkurencjach.

Czytaj dalej „Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne”

Najlepsi uczniowie w szkole

18 czerwca 2024 r. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Jarantowicach odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy Ryńsk. Uroczystość rozpoczęła się krótkim montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez nauczycieli i uczniów szkoły. Nagrody otrzymali najlepsi uczniowie, którzy w mijającym roku osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Czytaj dalej „Najlepsi uczniowie w szkole”

Wycieczka Do Torunia klasy 4

Pod koniec maja uczciwie klasy czwartej uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Wyjazd rozpoczął się zbiórką na stacji PKP w Wąbrzeźnie. Podczas podróży do Torunia rozmawialiśmy na temat wakacyjnych planów. Ze stacji PKP udaliśmy sie prosto do Cinema City na film Istoty fantastyczne. W dalszej kolejności udaliśmy się na spacer po Toruniu oraz wspólny posiłek do restauracji. Do Wąbrzeźna wróciliśmy pełni energii i uśmiechu.

Czytaj dalej „Wycieczka Do Torunia klasy 4”

Zdrowe kanapki

To jak ważne jest śniadanie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia wie każdy. Ważne również, by w naszej diecie znalazło się jak najwięcej warzyw i owoców. Wiedzą o tym uczniowie klasy 4, którzy założyli klasowy Zielony parapet. Zasadzili w donicach min. sałatę, cebulę, pietruszkę, bazylię, miętę. Z warzyw i nowalijek przygotowali pięknie pachnące, zdrowe i kolorowe kanapki, które wspólnie zjedli podczas przerwy śniadaniowej.
Smakowały wyśmienicie.

Czytaj dalej „Zdrowe kanapki”