Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem “Wielka Tajemnica Wiary”

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE pod hasłem:„WIELKA TAJEMNICA WIARY”.
11 marca odbyły się w szkole Rekolekcje, które przebiegały pod hasłem „WIELKA TAJEMNICA WIARY”.W tym roku obchodzimy również ROK KOLBIAŃSKI. Celem rekolekcji było poznanie drogi do świętości Ojca Maksymiliana Marii Kolbego oraz uświadomienie uczniom, że każdy chrześcijanin jest posłany, aby głosić Ewangelię słowem i czynem. Podczas nauk, rozważań duchowych i wspólnego śpiewu pieśni, dzieci uświadomiły sobie znaczenie męki i śmierci krzyżowej Pana Jezusa.Nauki rekolekcyjne prowadził proboszcz parafii z Wąbrzeźna, ks. kan. Jan Kalinowski. Rozważania i nauki przeplatane były nauką pieśni wielkopostnych, która prowadził katecheta Tomasz Składanowski.

Czytaj dalej Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem “Wielka Tajemnica Wiary”

Przystań, muzyka, kolor

Przestrzeń=Muzyka=Kolor 6 marca w naszej szkole został przeprowadzony projekt o nazwie: Przestrzeń=Muzyka=Kolor. Dzieci z klas 0-III wykorzystując technikę plamy barwnej i słuchając muzyki jazzowej w wykonaniu Mateusza Sobiechowskiego, wypełniały pola na udostępnionym arkuszu, wybranymi przez siebie kolorami.Wykonane prace zostaną użytena potrzeby scenografii oraz e-wystawy podczas Pierwszego Festiwalu Jazzowego’’WąbJAZZno’’ w Wąbrzeźnie.

Czytaj dalej Przystań, muzyka, kolor

Mamo bądź zdrowa – profilaktyka szansą na długie życie

6 marca w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursu pt.,,Mamo bądź zdrowa-profilaktyka szansą na długie życie’’. W tym roku mali artyści tworzyli prace, na których przeważały motywy nawiązujące do zdrowego odżywiania oraz uprawiania sportu. Laureatką tegorocznego konkursu z naszej szkoły została Joanna Balawajder z klasy I, której praca została wyróżniona. Gratulujemy Asi kolejnego sukcesu w konkursie plastycznym.

Czytaj dalej Mamo bądź zdrowa – profilaktyka szansą na długie życie