Ciekawa wycieczka do Torunia

Dnia 18 kwietnia odbyła się wycieczka do Torunia, w której wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III. Pierwszym punktem programu były zajęcia w MUZEUM PIERNIKA TORUŃSKIEGO, gdzie każdy mógł poznać recepturę słynnych toruńskich pierników, a nawet spróbować wyrobić ciasto i upiec własnego pierniczka w kształcie serca. Następnie uczniowie zwiedzali Starówkę i zrobili pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Mikołaja Kopernika. Kolejną ważniejszą atrakcją było zwiedzanie CENTRUM NOWOCZESNOŚCI -MŁYN WIEDZY W TORUNIU. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum oferuje zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii.

Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy, np.: działanie wodnego młyna, kapsuły galaktycznej czy możliwości wykorzystania podczerwieni. Na koniec najmłodsi uczniowie zbudowali zamki warowne z ogromnych klocków. Uśmiech nie schodził z twarzy uczestników wycieczki, którzy zaplanowali już kolejna wizytę i zabawę w poszukiwaczy wiedzy. Zakupienie toruńskich pierników i pamiątek było zwieńczeniem tego bogatego i pełnego wrażeń dnia.