Nasi uczniowie na Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu

23 kwietnia uczniowie klas V- VII brali udział w Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu. Uczestniczyli w pokazie eksperymentów chemicznych pt. „Chemiczna lista przebojów”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że do życia potrzebujemy czystej wody, powietrza i pożywienia. Następnie wzięli udział w warsztatach z matematyki, podczas których poznaliśmy manualne techniki kreowania myślenia matematycznego, sprawdziliśmy się w wykonywaniu origami matematycznego 3D. Na koniec brali udział w zajęciach z ekologii pt. „Świat opakowań”. To były zajęcia dla współczesnych i ekologicznych konsumentów. W czasie zajęć otrzymali wskazówki, jak poruszać się po dzisiejszym „opakowanym świecie”. Uczestnicy mogli utrwalić zdobytą wiedzę, grając indywidualnie na tabletach w nową, multimedialną grę, w której przewodnikiem będzie szop Sortek – maskotka Centrum Edukacji Ekologicznej EcoKid..