Dzień Ziemi

19 kwietnia uroczyście w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy V przygotowali uroczysty apel. Podsumowano Szkolny Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy dla klas IV – VII. Miejsce I zajęła klasa VI, miejsce II klasa IV i V , III miejsce klasa VII. Rozstrzygnięto również szkolny konkurs plastyczny pod hasłem,, Strój ekologiczny’’. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie przez zespół klasowy i wykonanie ,,EKOSTROJU’’. Stroje musiały być wykonane z surowców wtórnych i nawiązywać do idei recyklingu. Jury po obejrzeniu wszystkich prac nagrodziło zespół klasy VII, którego strój, jak podkreśliło Jury okazał się najbardziej pomysłowy, a zespół wykazał się umiejętnością współpracy nad tworzeniem pracy konkursowej. Wszystkie zespoły klasowe otrzymały okolicznościowe dyplomy za udział w konkursie. W czasie apelu uczniowie mogli też obejrzeć inscenizację ,,Ekologia na co dzień’’ przygotowaną przez uczniów klasy II, która ukazała najważniejsze cele i zadania recyklingu oraz sposoby dotyczące wcielenia zasad ekologii w życie.

Nagrody dla klas za uczestniczenie w konkursach matematyczno – przyrodniczych ufundowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy 🙂