Szkolny konkurs recytatorski i spotkanie z poetką panią Aleksandrą Bacińską

24 kwietnia odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI i spotkanie z wąbrzeską poetką ALEKSANDRĄ BACIŃSKĄ, Honorowego gościa gorąca powitała i przedstawiła uczniom organizatorka konkursu J. Klejnowską. Na spotkanie zaproszono także Panią Dyrektor Szkoły i nauczycieli. Uczniowie z koła polonistycznego przygotowali gazetkę i wystawkę prezentującą gromadzone od lat wiersze znanej i cenionej poetki. Uczennice z kl. IV recytowały ulubiony wiersz poetki pt: Urodzinowej Trójce. Spotkanie autorskie i konkurs recytatorski odbył się z okazji obchodów MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. Celem konkursu było także rozwijanie zainteresowań uczniów poezją polską i uwrażliwienie na jej piękno oraz oddanie hołdu zasłużonym poetom i promowanie uczniów zdolnych. Na scenie zaprezentowało się 19 uczniów z klas IV – VI, którzy recytowali ulubione wiersze współczesnych poetów m.in. Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej.

Prezentowane przez uczniów wiersze oceniała Komisja Konkursowa w składzie:Pani Aleksandra Bacińska, Pani Małgorzata Molczyńska i opiekunka Samorządu Uczniowskiego Pani Marta Brzostek.
I miejsce zajęła Paulina Sroka z klasy IV.
II miejsce Marta Piotrowska z klasy IV
III miejsce Alicja Nowocień z klasy V.
Komisja przyznała również WYRÓŻNIENIA następującym uczennicom:
Martynie Gryczkowskiej z kl. IV
Ilonie Błaszkiewicz z kl. VI
Oliwii Skibickiej z kl. IV.
Uczniowie otrzymali Dyplomy i nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły. Pani Aleksandra Bacińska podziękowała za zaproszenie i przekazała do szkolnej biblioteki płytę i najnowszy tomik poezji, za który serdecznie dziękujemy.