„Nauczmy się pamiętać tego kraju…”

W piątek 27 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na którą uczniowie i przedszkolacy przybyli w galowych strojach z biało-czerwonymi chorągiewkami w rękach, by uczcić godnie ten ważny dla każdego Polaka dzień. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem przez całą społeczność szkolną hymnu narodowego. Uczniowie klas IV-VII przedstawili przygotowany pod kierunkiem pani Haliny Gołembiewskiej montaż słowno-muzyczny pod hasłem: „NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU…”. W piękny nastrój tego święta wprowadził zebranych fragment Poloneza Ogińskiego. Wierszem i piosenką młodzi artyści przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawienie było żywą lekcją historii, która przybliżyła dzieciom wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Nie zabrakło też pięknie zaśpiewanych pieśni patriotycznych. Uroczystość była doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy historycznej uczniów, prezentacją najważniejszych dat, postaci i wydarzeń z tamtego okresu. Nawiązano do poszanowania symboli narodowych oraz tego, czym dla nas Polaków jest wolność, Ojczyzna i naród. Po uroczystości uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzania przygotowanych okolicznościowych wystaw.