Mamo bądź zdrowa

Konkurs plastyczny
„Mamo bądź zdrowa – profilaktyka szansą na długie życie”
8 marca w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy połączone z wręczeniem nagród laureatom konkursu plastycznego „Mamo bądź zdrowa – profilaktyka szansą na długie życie”.Celem konkursu było upowszechnianie idei badań profilaktycznych i propagowanie zdrowegostylu życia. Jury konkursowe nagrodziło Piotra Więckowskiego z klasy II. Jego praca zajęła II miejsce. Wyróżnienie otrzymała Oliwia Bieda z klasy I.
Piotrusiowi i Oliwce serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych.

Czytaj dalej „Mamo bądź zdrowa”

Klasowa wycieczka do Torunia

19 marca uczniowie klasy VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Już sama podróż była bardzo ciekawym doświadczeniem, bo jechali nowoczesnym pociągiem, a dla niektórych była to pierwsza podróż takim środkiem transportu. Pierwszym punktem programu był udział w WARSZTATACH KULINARNYCH w Toruńskiej Pierogarni. Szóstoklasiści poznali historię i pochodzenie ulubionych przez wszystkich pierogów, mogli również sami ulepić swoje pierogi z wytrawnym i słodkim farszem, a co najważniejsze degustowali własnoręcznie wykonane przysmaki. Kolejnym punktem programu, długo wyczekiwanym przez uczestników było odwiedzenie DOMU KŁÓDEK – ESCAPE ROOM.

Czytaj dalej „Klasowa wycieczka do Torunia”

Świętujemy na wesoło pierwszy dzień wiosny

Z okazji Powitania Wiosny uczniowie z I i II etapu edukacyjnego uczestniczyli w ciekawych zabawach, konkursach i rozgrywkach sportowych zorganizowanych przez wychowawców i opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z kl. „O” – III Pierwszy Dzień Wiosny obchodzili w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy. W barwnych strojach spotkali się na sali gimnastycznej na wspólnych tematycznych zabawach. Wszystkich uczestników przywitała PANI WIOSNA, która przyniosła wiele ciekawych zadań i zagadek. Uczniowie zespołowo rozwiązywali zadania, następnie wykonywali wiosenne plakaty, na których nie zabrakło kwiatów, bocianów i kolorowych motyli. Po wiosennych konkurencjach przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – technicznego ph. „WIOSENKA Z DREWNIANEJ ŁYŻKI”.

Czytaj dalej „Świętujemy na wesoło pierwszy dzień wiosny”

Drzwi otwarte dla rodziców i dzieci

Dnia 19 marca 2018 r. Dyrektor Szkoły zaprosiła na uroczyste spotkanie wszystkich rodziców i dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczać do klasy „0” i klasy I. Przybyłych gości powitała gorąco Pani Dyrektor, która przedstawiła obecną na spotkaniu kadrę pedagogiczną i koncepcję naszej szkoły. Rodzice wysłuchali wykładu połączonego z prezentacją nt: Ogólnych wymagań edukacyjnych oraz Oferty naszej szkoły. Poznali także bazę placówki i otrzymali kolorowe foldery promujące naszą szkołę. W holu szkoły przygotowano wystawkę prezentującą gazetki szkolne, które są wydawane od wielu lat. Dzieci zostały uroczyście powitane słodyczami i imiennymi wizytówkami z napisem: KANDYDAT NA UCZNIA.

Czytaj dalej „Drzwi otwarte dla rodziców i dzieci”

Smerfy w WDK

12 marca 2018 r. na scenie Wąbrzeskiego Domu Kultury rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach wystawili spektakl teatralny pt. „Przygody smerfów”, który obejrzało niemal 700 uczniów i przedszkolaków. Dzieci są wyjątkowymi widzami, nie znają jeszcze  schematów, które ograniczają postrzeganie świata i wyobraźnię. U dzieci granica między fikcją i rzeczywistością się zaciera, stąd brały się spontaniczne ich reakcje, kiedy głośno ostrzegały smerfy przed pułapką złej czarownicy Hogaty. Dzieci dawały  upust swoim emocjom, a aktorzy mieli satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Czytaj dalej „Smerfy w WDK”

Prymus Pomorza i Kujaw

16 marca Dyrektor Szkoły wręczyła uroczyście Szymonowi Kwiatkowskiemu z kl. VII CERTYFIKAT STYPENDYSTY PROJEKTU „PRYMUS POMORZA I KUJAW” ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA EDUKACYJNE. Dokument przesłany został do szkoły od Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego z serdecznymi gratulacjami znakomitych wyników w nauce, które są odzwierciedleniem wytężonej pracy ucznia. Niech otrzymane stypendium pozwoli na dalsze rozwijanie umiejętności oraz pasji.
Projekt realizuje Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Celem projektu jest zwiększenie szans rozwoju edukacyjnego uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych i matematyki. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj dalej „Prymus Pomorza i Kujaw”

Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej

16 marca odbył się apel, na którym Dyrektor Szkoły wraz z prezesem Ochotniczej Straży Pożarniczej w Jarantowicach uroczyście ogłosili wyniki szkolnego etapu Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie brali udział uczniowie z klas IV – VI i uczniowie klasy VII, którzy rozwiązywali trudniejsze testy. Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy dotyczące m.in. historii pożarnictwa, udzielania pierwszej pomocy oraz sprzętu jakim na co dzień posługują się strażacy. Laureaci konkursu szkolnego będą reprezentować szkołę w ROZGRYWKACH GMINNYCH.

Czytaj dalej „Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej”

Kwiatek dla wszystkich Pań

8 marca dzień radosny, dużo kwiatów, dużo wiosny. Niech dla Ciebie słońce świeci. Niech Ci czas radośnie leci.
8 marca z okazji DNIA KOBIET Panowie z Samorządu Uczniowskiego i Samorządów Klasowych oraz panowie Nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali dla Pani Dyrektor, wszystkich Pań i koleżanek w szkole wiele niespodzianek. Była to gorące życzenia, KWIATOWA POCZTA, laurki, słodkie niespodzianki i prezenciki. W klasach odbyły się spotkania „przy herbatce”. Chłopcy przygotowali oryginalne zabawy i konkursy.

Czytaj dalej „Kwiatek dla wszystkich Pań”