Dnia 18 kwietnia odbyła się wycieczka do Torunia, w której wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I-III. Pierwszym punktem programu były zajęcia w MUZEUM PIERNIKA TORUŃSKIEGO, gdzie każdy mógł poznać recepturę słynnych toruńskich pierników, a nawet spróbować wyrobić ciasto i upiec własnego pierniczka w kształcie serca. Następnie uczniowie zwiedzali Starówkę i zrobili pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Mikołaja Kopernika. Kolejną ważniejszą atrakcją było zwiedzanie CENTRUM NOWOCZESNOŚCI -MŁYN WIEDZY W TORUNIU. To bardzo nowoczesne, interaktywne centrum oferuje zwiedzającym bogatą ofertę z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii.
Dzień Ziemi
19 kwietnia uroczyście w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy V przygotowali uroczysty apel. Podsumowano Szkolny Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy dla klas IV – VII. Miejsce I zajęła klasa VI, miejsce II klasa IV i V , III miejsce klasa VII. Rozstrzygnięto również szkolny konkurs plastyczny pod hasłem,, Strój ekologiczny’’. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie przez zespół klasowy i wykonanie ,,EKOSTROJU’’. Stroje musiały być wykonane z surowców wtórnych i nawiązywać do idei recyklingu. Jury po obejrzeniu wszystkich prac nagrodziło zespół klasy VII, którego strój, jak podkreśliło Jury okazał się najbardziej pomysłowy, a zespół wykazał się umiejętnością współpracy nad tworzeniem pracy konkursowej. Wszystkie zespoły klasowe otrzymały okolicznościowe dyplomy za udział w konkursie. W czasie apelu uczniowie mogli też obejrzeć inscenizację ,,Ekologia na co dzień’’ przygotowaną przez uczniów klasy II, która ukazała najważniejsze cele i zadania recyklingu oraz sposoby dotyczące wcielenia zasad ekologii w życie.
„Przygoda żółwika Franklina”
Dnia 19 kwietnia b.r. zostały ogłoszone wyniki konkursu literacko-plastycznego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną pod hasłem „Przygoda żółwika Franklina”- projekt okładki do książki” dla klas I-III.
Na konkurs wpłynęło 38 prac.
Nagrodzeni zostali:
I miejsce Gburczyk Bartek klasa I
II miejsce Krawczyk Oliwia klasa III
III miejsce Bieda Oliwia klasa I
Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.
Bibliotekarz
„Walka ze smogiem – życia i środowiska wrogiem”
18 kwietnia rozstrzygnięty został gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,OBRONA CYWILNA WOKÓŁ NAS’’ pod hasłem ,,WALKA ZE SMOGIEM- ŻYCIA I ŚRODOWISKA WROGIEM ’’. Nagrodzone i jednocześnie zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego zostały prace:
Zuzanny Łopatkiewicz i Piotra Więckowskiego z klasy II,
Joanny Nowocień i Weroniki Dziub z klasy V,
oraz Karoliny Witkowskiej z klasy VI.
Wyróżnienia otrzymali:
Martyna Gryczkowska z klasy IV i Oliwia Imiałek z klasy II.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Czytaj dalej „„Walka ze smogiem – życia i środowiska wrogiem””
Szkolny Konkurs Matematyczny i ABC Zdrowia dla klas I-III
13 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się 2 konkursy. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie „Potyczki Matematyczne i ABC Zdrowia”, a uczniowie klas IV-VII w Konkursie matematyczno – przyrodniczym . Organizatorkami konkursu były: Urszula Arentewicz, Ewa Falkowska i Justyna Krawczyk. Konkurs miał na celu sprawdzenie umiejętności matematycznych i przyrodniczych, rozwijanie zainteresowań matematycznych i przyrodniczych, promowanie matematyki i przyrody jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do dbałości o zdrowie, kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz utrwalenie zasad zdrowego stylu życia.
Czytaj dalej „Szkolny Konkurs Matematyczny i ABC Zdrowia dla klas I-III”
I i II miejsca w Powiatowym Konkursie Recytatorskim -„Magia poezji”
Gratulujemy! Robert Jurkiewicz z klasy II zajął I miejsce w POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM ph. MAGIA POEZJI. III miejsce zajęła Nadia Muller z klasy II. Również III miejsce wywalczyła w grupie starszej Marta Piotrowska z klasy IV. Była to XVIII edycja Konkursu, który odbył się 14 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 3 w Wąbrzeźnie. Nagrodę Specjalną ufundowaną przez ZNP otrzymała Pani Małgorzata Molczyńska za przygotowanie laureata.
Czytaj dalej „I i II miejsca w Powiatowym Konkursie Recytatorskim -„Magia poezji””
„Myśliwi-Dzieciom, Dzieci-Zwierzętom”
W ramach realizacji programu edukacji ekologiczno-łowieckiej „Myśliwi-Dzieciom, Dzieci-Zwierzętom” 9 kwietnia 2018r. dzieci klas 0-III kolejny raz uczestniczyły w zasiedlaniu łowiska kuropatwą i bażantem na terenie wsi Łopatki. Uczniowie razem z prezesem Koła Łowieckiego „Jedność” panem Waldemarem Kobierskim i podłowczym panem Markiem Sobieskim udali się na pieszą wędrówkę po terenie łowiska wsi Łopatki, gdzie wzięli udział w wypuszczaniu kuropatw i bażantów.
,,Wiersze tęczą pisane’’
27 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III pod hasłem ,,Wiersze tęczą pisane’’. Celem konkursu było rozwijanie i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów poetyckich oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Tradycyjne można było usłyszeć nie tylko wiersze recytowane przez uczestników konkursu, ale również czytane przez Jury, w którym zasiadła pani Dyrektor Monika Bestian, pani Sylwia Dachowska i pani Marlena Lewalska.
Życzenia Wielkanocne

Czy słowem można zranić
22 marca uczniowie klasy VI i VII już po raz drugi uczestniczyli w KONCERCIE PROFILAKTYCZNYM, który odbył się w Szkole Podstawowej w Myśliwcu. Program edukacyjno – profilaktyczny pt: „CZY SŁOWEM MOŻNA ZRANIĆ. SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ” skierowany był do dzieci i młodzieży. Na scenie wystąpił znany gitarzysta Jacek Musiatowicz, laureat m.in. Nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej za wybitną osobowość twórczą w 1997 roku. Jest on autorem tekstów i twórcą muzyki do filmów. Recital był sumą obserwacji życia artystycznego i rockowego twórcy, któremu towarzyszył także grający na gitarze syn Michał.
