,,Wiersze tęczą pisane’’

27 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III pod hasłem ,,Wiersze tęczą pisane’’. Celem konkursu było rozwijanie i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów poetyckich oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Tradycyjne można było usłyszeć nie tylko wiersze recytowane przez uczestników konkursu, ale również czytane przez Jury, w którym zasiadła pani Dyrektor Monika Bestian, pani Sylwia Dachowska i pani Marlena Lewalska.

Panie czytały dzieciom wiersze swoich ulubionych poetów. Dzieci recytowały wiersze polskiego poety lub poetki. Jury w swojej ocenie uwzględniało: dobór repertuaru, dykcję i interpretację utworu. Uczestnicy walczyli o tytuł ,,Mistrza Recytacji’’ oraz I, II i III miejsce. Przewodnicząca Jury pani Monika Bestian ogłosiła wyniki konkursu. Tytuł ,,Mistrza Recytacji’’ zdobyła Nadia Mὕller z klasy II. I miejsce otrzymał Robert Jurkiewicz z klasy II, II miejsce Lena Matuszak z klasy III, III miejsce Adam Niklewski z klasy III. Wyróżniono Oliwię Biedę z klasy I, Sebastiana Kędzierskiego z klasy II, Patrycję Politowską z klasy III i Oliwię Krawczyk z klasy III. Nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu wręczyła Dyrektor szkoły pani Monika Bestian. Nagrody za udział w konkursie otrzymali również pozostali uczestnicy recytatorskich zmagań.