Powiatowy konkurs wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych

Dnia 22 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się po raz czwarty Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych “I Want to Visit English-Speaking Countries” przygotowany przez nauczyciela języka angielskiego Panią Martę Brzostek. Celem konkursu było rozpowszechnianie kultury krajów anglojęzycznych, motywowanie uczniów do nauki języków obcych i pogłębienie współpracy między szkołami. Do rywalizacji w IV edycji konkursu przystąpiło sześć szkół z naszego powiatu: Szkoła Podstawowa w Łobdowie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja z Ryńska w Ryńsku, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie, Szkoła Podstawowa w Jarantowicach, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszko w Zieleniu oraz Szkoła Podstawowa w Myśliwcu.

Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna. Uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzę na temat kultury Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Stanów Zjednoczonych. Tematyka konkursu zawierała takie zagadnienia jak: najważniejsze zabytki oraz miejsca warte odwiedzenia; sławne osoby: aktorzy, politycy, sportowcy, naukowcy, muzycy i ich utwory, a także książki i ich autorzy. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą w różnego rodzaju konkurencjach: rozpoznawali utwory muzyczne i miejsca przedstawione na zdjęciach, dopasowywali streszczenia książek do ich tytułów i autorów, umieszczali odpowiednie miejsca na mapach. Uczniowie, świetnie się bawiąc, nauczyli się bardzo dużo nowych wiadomości i poszerzyli zakres słownictwa z języka angielskiego. Wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zieleniu, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Wąbrzeźnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali Dyplomy i nagrody rzeczowe za swój wysiłek i wiedzę. Dziękujemy za wspaniałą rywalizację i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.