I Miejsce W Rejonowym Konkursie Wiedzy o Regionie

SZYMON KWIATKOWSKI z kl.VII zajął I miejsce w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Regionie, który odbył się 19 maja w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim.Szymon już po raz trzeci został laureatem konkursu. Sukces odniósł także DANIEL PELKA, który zakwalifikował się do etapu ustnego i ostatecznie wywalczył V miejsce.Nagrodę otrzymała też za wysoki wynik w etapie pisemnym WIKTORIA SKRZYPCZAKz kl. VI.W konkursie brało udział 40 uczniów z dziesięciu szkół z powiatu grudziądzkiego.

Powiat wąbrzeski reprezentowała tylko Szkoła Podstawowa w Jarantowicach. Konkurs zorganizowany był pod patronatem Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Starosty Grudziądzkiego i Burmistrza Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński. Uczniowie w części pisemnej musieli wykazać się wiedzą od prehistorii do końca średniowiecza, ze szczególnym uwzględnieniem Ziemi Chełmińskiej. Dziesięciu uczestników, którzy uzyskali najwyższy wynik zakwalifikowało się do części ustnej, w której należało opowiedzieć historię swojej rodziny. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Szymon i Daniel przedstawili historię swojej rodziny i opowiedzieli o pradziadkach, którzy brali udział w I i II wojnie światowej. Pani Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie, która zasiadała w jury zachęciła ich, by opisali i opublikowali tak ciekawe losy swoich przodków. Wszyscy otrzymali Dyplomy i bardzo cenne nagrody. Dyplom i Nagrodę otrzymała także Józefa Klejnowska za przygotowanie laureata do konkursu. GRATULUJEMY SUKCESU!