Dzień Harry’ego Potter’a

Ulubionym bohaterem literackim uczniów jest HARRY POTTER, który 8 maja siedział na szkolnym tronie. Nauczyciel języka angielskiego i bibliotekarz zorganizowali dla uczniów Obchody Dnia Harry’ego Potter’a. Celem uroczystości było rozwijanie i propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni i współpracy zespołowej w czasie konkursów. W Sali widowiskowej szkoły przygotowano oryginalną dekorację: herb Hogwartu, obrazki związane z Harry’m Potter’em oraz wystawy prezentujące ciekawostki i różne wydania książek o ulubionym bohaterze. Zajęcia przygotowane zostały dla uczniów klas III-IV oraz klas V-VII.

Aktywność zespołów losowo wylosowanych była nagradzana już na wstępie. Każdy uczeń, który przybył na uroczystość przebierany za bohaterów książki lub filmu uzyskał punkt dla swojej drużyny. Uczniowie zostali przydzielani do czterech domów za pomocą pudełka – Tiary Przydziału, w której były kartki w czterech kolorach: Slytherin – zielony, Hufflepuff – żółty, Ravenclaw – niebieski, Gryffindor – czerwony. Każdy dom wykonywał zadania jednocześnie. Były to bardzo ciekawe konkurencje. Drużyny na przykład otrzymały Puzzle, z których układały obrazy i je nazywały. Uczniowie szukali także konkretnych informacji w kartach z czekoladowych żab. Odnajdowali bohaterów na mapie Huncwotów (Harry Potter, Draco Malfoy, Severus Snape, Albus Dumbledore, Neville Longbottom, Hermiona Granger, Ron Weasley). Bardzo podobał się uczestnikom lot na miotle. Było to zadanie na świeżym powietrzu. Drużyna, która pobiegła najszybciej z miotłą między nogami otrzymała największą ilość punktów. Interesującym zadanie było także znalezienie “złotych zniczy”. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili i udowodnili, że znają dobrze przygody młodego czarodzieja i lubią tajemniczość i magię powieści J.K. Rowling. Zwycięska drużyna otrzymała słodkości oraz dyplomy. Nagrodzono pamiątkowym Dyplomem wszystkie zespoły, które aktywnie brały udział w konkursach. Dyplomy również były dla każdej klasy, która brała udział w Dniu Harry’ego Potter’a.