
Od września w naszej szkole realizowana jest akcja Zacznij Dobrze Dzień, której głównym celem jest zachęcenie do codziennego, miłego powitania, zaczynanie dnia od miłych, drobnych gestów, które w prosty sposób sprawiają, że dzień staje się lepszy.

Szkoła podstawowa w Jarantowicach
spjarantowice@gminarynsk.pl (56)688-66-49

Od września w naszej szkole realizowana jest akcja Zacznij Dobrze Dzień, której głównym celem jest zachęcenie do codziennego, miłego powitania, zaczynanie dnia od miłych, drobnych gestów, które w prosty sposób sprawiają, że dzień staje się lepszy.

W grudniu reprezentacje dziewcząt i chłopców wzięły udział w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. Oprócz naszych zespołów o tytuł Mistrza Powiatu Wąbrzeskiego walczyły drużyny z SP w Zieleniu, SP w Ryńsku, SP Nr 2 i SP Nr 3 w Wąbrzeźnie.
Czytaj dalej „„ZŁOTKA” Z JARANTOWIC ZDOBYŁY MISTRZOSTWO POWIATU”

4 grudnia uczniowie klasy VII uczestniczyli w warsztatach z rękodzieła. Celem zajęć było rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży, a także poznanie twórczości lokalnych rękodzielników. Zajęcia poprowadziła Pani Sylwia Łopatkiewicz. Pod okiem instruktorki uczniowie uszyli serduszka z filcu. Wszyscy pracowali bardzo ochoczo. Pracy towarzyszyła radość i satysfakcja z wykonania tych poduszeczek.

Po raz kolejny Nasza Szkoła wzięła udział akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało się przygotować paczkę dla Pani Moniki. Zebrane dary zapakowaliśmy w 14 paczkach. Zebraliśmy: produkty spożywcze – żywność trwałą taką jak herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach oraz artykuły chemiczne i higieniczne tj. proszki do prania, płyny do mycia naczyń, mydła, żele do mycia, pastę do zębów, płyny czyszczące, szampony. Pani Monika otrzymała w świątecznej paczce piękne nowe koce oraz ręczniki.

W grudniu reprezentacje dziewcząt i chłopców wzięły udział w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie. Oprócz naszych zespołów o tytuł Mistrza Powiatu Wąbrzeskiego walczyły drużyny z SP w Zieleniu, SP w Ryńsku, SP Nr 2 i SP Nr 3 w Wąbrzeźnie.2 grudnia 2019 r. rywalizowały dziewczęta. Po zaciętej sportowej rywalizacji nasze siatkarki zdobyły I miejsce.
Czytaj dalej „„ZŁOTKA” Z JARANTOWIC ZDOBYŁY MISTRZOSTWO POWIATU”

„Już Mikołaj grzeje sanie,
czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
Święty Dziadek może spełnić”.
Mikołajki to co roku szczególny dzień, na który w szkole z utęsknieniem czekają uczniowie. 6 grudnia wyczekiwany Gość przybył do udekorowanej sali z pełnym workiem prezentów przygotowanych przez Radę Rodziców. Dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera.

Uczniowie klasy piątej od początku listopada br. realizują pod opieką wychowawczyni Reginy Kotłowskiej program innowacji pedagogicznej pod tytułem “Nasz klasowy zielony kącik”.

6 grudnia dzieci z klas ,,0’’-III odwiedził Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów, które osobiście im wręczył. Maluchy niecierpliwie czekały na to spotkanie od wielu dni.

26 listopada 2019 r. w Dębowej Łące odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej czwórek. W rozgrywkach wzięły udział zespoły: SP w Zieleniu, SP w Ryńsku, SP Nr 2 wWabrzeźnie, SP w Dębowej Łące i SP w Jarantowicach. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców.

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.”
„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”.
Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą przygotowali z okazji ANDRZEJEK ciekawe zabawy i wróżby. Wszyscy byli ciekawi jaka czeka ich przyszłość. Przy słodkim poczęstunku w klasie królowało Serce z imionami.Chłopcy napisali na nich imiona sympatycznych koleżanek, a dziewczęta kolegów. Przekute serce z drugiej strony wróżyło imię przyszłej żony lub męża.