
19 czerwca uczniowie klasy pierwszej przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który był podsumowaniem działań realizowanych w ramach programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
Wcześniej dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć poświęconych siedmiu kluczowym obszarom bezpieczeństwa: w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami, podczas wypoczynku oraz w zakresie bezpieczeństwa finansowego. Zajęcia prowadzone były w atrakcyjnej i przystępnej dla dzieci formie. Uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowach, rozwiązywali zadania, analizowali przykładowe sytuacje oraz dzielili się własnymi doświadczeniami. Duże zaangażowanie dzieci pokazało, że tematy związane z bezpieczeństwem są im bliskie i bardzo potrzebne w codziennym życiu. Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” w ciekawy sposób pomaga dzieciom utrwalać zasady bezpiecznego zachowania, uczy odpowiedzialności, rozwagi oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Miło nam poinformować, że pierwszoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami testowymi, wykazując się wiedzą i odpowiedzialnym podejściem do omawianych zagadnień. Za udział w programie szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a uczniowie pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy dzieciom zaangażowania i zdobytej wiedzy!

