ZABAWY ANDRZEJKOWE

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.”
„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”.

Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą przygotowali z okazji ANDRZEJEK ciekawe zabawy i wróżby. Wszyscy byli ciekawi jaka czeka ich przyszłość. Przy słodkim poczęstunku w klasie królowało Serce z imionami.Chłopcy napisali na nich imiona sympatycznych koleżanek, a dziewczęta kolegów. Przekute serce z drugiej strony wróżyło imię przyszłej żony lub męża.

Wspaniałą zabawą był Wyścig butów, które uczniowie ustawiali rządkiem w kierunku drzwi. Właściciel buta, który pierwszy przekroczy próg wedle wróżby pierwszy ożeni się lub panna wyjdzie za mąż. Uczniowie klasy IV i V brali także udział w DYSKOTECE ANDRZEJKOWEJ, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Była wspaniała muzyka, tańce i zabawy towarzyskie. Z losowanych karteczek rozbawieni uczestnicy mogli wywróżyć sobie kim zostaną w przyszłości. Uroczystość była bardzo udaną imprezą integrującą wszystkich uczniów, którzy z entuzjazmem poznają dawne zwyczaje kultywowane w Polsce.