Nasz zielony kącik

Uczniowie klasy piątej od początku listopada br. realizują pod opieką wychowawczyni Reginy Kotłowskiej program innowacji pedagogicznej pod tytułem “Nasz klasowy zielony kącik”.

Jej celem jest zazielenienie sali lekcyjnej. Uczniowie pozyskali sadzonki i odnóżki kwiatów w postaci szczepek roślin, które posiadali w domu. Przygotowali doniczki z ziemią i posadzili w nich swoje rośliny. Przez cały rok szkolny będą opiekować się roślinami, podlewając, odżywiając i rozmnażając je. Posadzone rośliny zostały umieszczone na regale widocznym z każdego miejsca w klasie. Dzięki nim pomieszczenie, w którym uczniowie przebywają przez znaczną część dnia, stało się dla nich bardziej przyjazne. Rośliny mają pozytywny wpływ na samopoczucie osób przebywających w ich otoczeniu. Opieka nad własnoręcznie posadzonymi roślinami uczy odpowiedzialności i integruje dzieci.