|
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Z poważaniem |

Szkoła podstawowa w Jarantowicach
spjarantowice@gminarynsk.pl (56)688-66-49
|
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie! Z poważaniem |
W czerwcu podsumowano XXXIII edycji Konkursu Matematycznego LIGA ZADANIOWA. Uczestniczyli w nim uczniowie z całego powiatu ze szkół z Ryńska, Myśliwca, Wąbrzeźna, Płużnicy, Książek, Dębowej Łąki, Łobdowa i z Jarantowic. Patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. Czytaj dalej „Podsumowanie Ligi Zadaniowej”
Z radością informujemy, że nasza szkoła uzyskała grant w ramach konkursu z mPotęgi. Nauczycielki matematyki Ewa Falkowska i j. angielskiego Marta Kriger przystąpiły do konkursu organizowanego przez mBank i napisały projekt pt. „Matematyka w różnych dziedzinach życia”. Czytaj dalej „#mPotęga”
,,Bez jednostek twórczych, zdolnych do samodzielnego myślenia i osądu,
rozwój społeczeństw jest równie nie do pomyślenia,
jak rozwój jednostki poza żyzną glebą społeczności’’.
Albert Einstein
Celem zajęć kreatywnych w naszej szkole było wspieranie, rozwijanie oraz zachęcanie uczniów do podejmowania wszelkich działań, które przyczyniają się do zwiększenia ich potencjału twórczego. Zajęcia kształtowały umiejętności wyrażania swoich przeżyć emocjonalnych za pomocą środków artystycznych, rozwijały zmysł spostrzegawczości, wrażliwość i indywidualne zdolności twórcze. Dzieci uczyły się pracy w grupie i szacunku dla indywidualnych pomysłów członków grupy. Czytaj dalej „Zajęcia kreatywne w naszej szkole”
|
6 – 24 lipca będzie nieczynny z powodu urlopu. |
|
|
Pierwszaki w czasie pracy zdalnej nie próżnują. Pracują systematycznie i z wielkim zaangażowaniem. Pięknie piszą, rozwiązują i układają zadania. Wzbogacają swój warsztat pracy o nowe umiejętności artystyczne. Każdego dnia powstają nowe ciekawe prace. Pięknie śpiewają i opowiadają. Poznają otaczający ich świat przyrody. W tym trudnym czasie są bardzo dzielni i wytrwali. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Prezentujemy efekty ich pracy. Czytaj dalej „Pierwszaki pracują zdalnie”
Dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem pracują zdalnie. Powstają przepiękne prace plastyczne. Dzieci tworzą biedronki, żabki, laurki i inne ciekawe prace, które rozwijają ich wyobraźnię. Uczymy się liczyć , utrwalamy literki, a także bawimy się przy muzyce. Dzieci zaprzyjaźniły się ze zwierzętami i opiekują się nimi. Są bardzo aktywne i pracowite. Kierujemy podziękowania za bardzo dobrą współpracę rodzicom, bo to dzięki ich pomocy efekty pracy dzieci są tak piękne i owocne. Czytaj dalej „Sześciolatki pracują zdalnie”
W Wojewódzkim Konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego pt.,,Mój przyjaciel Jan Paweł II” uczennica klasy 8 naszej szkoły Monika Kozieł zdobyła II miejsce Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Od końca marca trwa nauka zdalna. Uczniowie klasy II z pełnym zaangażowaniem podchodzą do nauki w tym trudnym czasie. Chcielibyśmy zaprezentować prace, które powstały na przełomie kwietnia i maja. Wśród nich są kartki świąteczne, kartki na Dzień Ziemi, laurki z okazji
Dnia Matki, prace wykonane z okazji Święta Konstytucji 3 maja, zabawki antystresowe tzw. “gniotki”, budki dla ptaków i wiele innych.