#mPotęga

Z radością informujemy, że nasza szkoła uzyskała grant w ramach konkursu z mPotęgi. Nauczycielki  matematyki Ewa Falkowska i j. angielskiego Marta Kriger przystąpiły do konkursu organizowanego przez mBank i napisały  projekt pt.  „Matematyka w różnych dziedzinach życia”. Celem projektu jest pokazanie  matematyki nie  tylko jako przedmiotu szkolnego, ale jako elementu  codziennego życia. Wystarczy przecież wokół się rozejrzeć, poszukać w przyrodzie, sztuce, architekturze, kuchni, domu i okolicy. Zaproponować matematykę w innej formie, niekoniecznie lekcyjnej. Pokazać ją w różnych aspektach: w plastyce, fotografii, modzie, kuchni i zabawie. Pragniemy zachęcić naszych uczniów do rozwijania zainteresowań naukami ścisłymi i umiejętności językowych. Zwróciłyśmy uwagę na to, że oprócz matematyki w naszej szkole jest duże zainteresowanie językiem angielskim i robotyką. Dlatego postanowiliśmy połączyć te nauki. Celem pośrednim projektu jest aktywizacja uczniów i ich rodziców.  Chcemy odczarować matematykę, by wszyscy ją polubili.