
Dnia 14 czerwca uczniowie klasy V wraz opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do Gdyni i w rejs statkiem na Hel. Wycieczka ta odbyła się dzięki nagrodzie dla klasy V, która wygrała ekologiczny konkurs polegający na selektywnej zbiórce odpadów. Wycieczka ta – to dzień pełen atrakcji i przyjemności. Pierwszy punkt planu wycieczki do zwiedzanie portu w Gdyni, a następie rejs tramwajem wodnym na Hel. Pogoda w tym dniu była przepiękna, dlatego na statku wszyscy skorzystaliśmy ze słońca.
Festyn rodzinny
Wycieczka kulturalno-krajoznawcza do Torunia

7 czerwca 46 uczniów z II etapu edukacyjnego obejrzało w Sali UMK w Toruniu Musicalpt: „Opowieść o Lwie, czarownicy i starej szafie”. Widowisko przedstawili aktorzy z Teatru Muzycznego ”Forte” z Wrocławia. Piękna scenografia, doskonała gra aktorów oraz zaśpiewane na żywo piosenki wprowadziły uczniów w świat magicznej krainy. Spektakl bardzo podobał się uczniom, gdyż zawierał wartości dydaktyczne skłaniające do refleksji o tym , że jedynie prawdziwa przyjaźń i zjednoczenie sił może pokonać zło.
„Bezpiecznie podczas wakacji”

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 13.06.2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawicieli Komendy Policji w Wąbrzeźnie.
Panowie policjanci ze względu na zbliżające się upragnione wakacje letnie przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 0-III. Podczas pogadanki omówiono zasady bezpieczeństwa podczas pobytu na kąpielisku, utrwalono numery alarmowe, przestrzegano przed nieznajomymi oraz omówiono zasady pieszego. Przestrzegano przed skokiem do wody, korzystaniu z kąpielisk strzeżonego przez ratownika oraz pod opieką osoby dorosłej. Uczniowie podczas spotkania obejrzeli ciekawy film edukacyjny „Sierżant Poli”, którego bohaterem jest miś panda, która w ciekawy sposób przedstawiła w jaki sposób zapobiegać zagrożeniom i jak sobie z nimi w ewentualny sposób radzić. Podczas spotkania nie zabrakło pytań ze strony dzieci, na które panowie policjanci udzielili wyczerpujących odpowiedzi. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.
Nagrody w Powiatowym Konkursie Literackim i Krasomówczym

Daniel Pelka z kl. VI otrzymał NAGRODĘ STAROSTY w XVII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego z cyklu „Wąbrzeźno -moje miejsce na ziemi”. Uczeń napisał pracę konkursową na temat: „Wąbrzeźnianie w służbie Niepodległej”. Zadaniem uczestnika konkursu było opisanie osoby z terenu powiatu wąbrzeskiego, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się do odzyskania niepodległości w roku 1918 lub powrotu polskości do naszej Małej Ojczyzny w roku 1920. Uczeń w pracy konkursowej opisał losy prapradziadka Stanisława Żonakowskiego.
Czytaj dalej „Nagrody w Powiatowym Konkursie Literackim i Krasomówczym”
„Dzień dziecka” dla najmłodszych uczniów

Z Z okazji „Dnia dziecka” dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego nauczyciele i rodzice przygotowali wyjazd do Przydworza. Tego dnia nie zabrakło dla dzieci niespodzianek w postaci słodkości i pysznych lodów na ochłodę gorącego upalnego dnia spędzanego na łonie natury. Podczas pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym uczniowie grali w piłkę, uczestniczyli w zabawach i grach ruchowych zorganizowanych w ramach „Małej olimpiady sportowej”.
Festyn Rodzinny

III MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE MITOLOGICZNYM

Weronka Dziub z klasy V zajęła III miejsce W KONKURSIE WIEDZY O HISTORII STAROŻYTNEJ I MITOLOGII ph. „STARCIE TYTANÓW”. Konkurs odbył się 28 maja w Szkole Podstawowej w Zieleniu. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów klas piątych z zakresu wiedzy historycznej i literackiej związanej ze światem antyku, ze szczególnym uwzględnieniem mitologii greckiej i rzymskiej, początków chrześcijaństwa i historii starożytnej. Konkurs miał formę pisemną. Szkołę reprezentowała także Joanna Nowocień, która uzyskała dobry wynik. Uczennice otrzymały Dyplomy i nagrody rzeczowe. Do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem J. Klejnowskiej.
Czytaj dalej „III MIEJSCE W GMINNYM KONKURSIE MITOLOGICZNYM”
NIESPODZIANKI Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka dla uczniów z II etapu edukacyjnego niespodzianki przygotowali nauczyciele i rodzice. Wychowawcy zorganizowali wyjazd do siedliska do Wronia. Uczniowie na świeżym powietrzu grali w ulubione gry zespołowe i podziwiali walory chronionej przyrody. Rodzice zorganizowali pyszne kiełbaski, które upiekł na grillu Pan Zbyszek Szydzik. Oprócz serdecznych życzeń i słodyczy od Pani Dyrektor i Wójta Gminy były od rodziców ulubione pyszne lody.
Powiatowy konkurs wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych

Dnia 22 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się po raz czwarty Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych “I Want to Visit English-Speaking Countries” przygotowany przez nauczyciela języka angielskiego Panią Martę Brzostek. Celem konkursu było rozpowszechnianie kultury krajów anglojęzycznych, motywowanie uczniów do nauki języków obcych i pogłębienie współpracy między szkołami. Do rywalizacji w IV edycji konkursu przystąpiło sześć szkół z naszego powiatu: Szkoła Podstawowa w Łobdowie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja z Ryńska w Ryńsku, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie, Szkoła Podstawowa w Jarantowicach, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszko w Zieleniu oraz Szkoła Podstawowa w Myśliwcu.
Czytaj dalej „Powiatowy konkurs wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych”

