Program artystyczny z okazji okolicznościowego spotkania Koła Gospodyń Wiejskich

26 czerwca uczniowie z koła polonistycznego i wokalnego umilili spotkanie zaproszonym do szkoły gościom przez Koło Gospodyń Wiejskich w Jarantowicach. Był to już piąty tradycyjny „WIECZOREK PRZYJAŹNI”.            Na spotkaniu obecna była Pani Dyrektor Szkoły, zaproszeni goście i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.  Dzieci promowały się w środowisku lokalnym i przygotowały program artystyczny pt: WKOŁO Z KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH JEST WESOŁO.

Była to wiązanka specjalnie przygotowanych pod kierunkiem Józefy Klejnowskiej, Małgorzaty Molczyńskiej i Haliny Gołembiewskiej rymowanek,  podziękowań i dedykowanych piosenek np.

Chylimy czoła przed Wami, Drogie Panie, że dzięki Wam istnieje w Jarantowicach prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich. W imieniu dzieci i młodzieży z okolicznych wsi dziękujemy Wam Drogie Panie za to wszystko, coście dla naszego sołectwa zrobiły. Doceniamy i podziwiamy wasze zaangażowanie.

*

Wszystkim Paniom z Kół z naszej Gminy Ryńsk życzymy dalszych wspaniałych sukcesów, realizacji wszystkich zamierzeń i pomyślności we wszystkich działaniach, które będą służyły nam dzieciom i naszej Gminie.

*

W Jarantowicach miłe Panie, co nie lubią bezczynności, swych talentów czar odkryły, na plan wpadły znakomity, by działalność swą rozwijać, prężne koło założyły. Dzięki nim wieś wypiękniała, z zapomnienia ocalała.

*

Koło Gospodyń Wiejskich dzieło przodków pielęgnuje, śpiewa, tańczy i haftuje. Tyle lat już mija, jak działalność swą rozwija. Szczytne cele zawsze miała. O tym wie już Polska cała. I choć czas jak rzeka płynie, to w ich gronie jak w rodzinie. Panie wciąż animusz mają, swe szeregi poszerzają. corocznie Dożynki ozdabiają , Tłusty Czwartek okraszają, Święto Kobiet sobie umilają, a w Dzień Dziecka i na Festyn imrezkę dla nas rodzicom przygotować pomagają.

*

Prezesowa Pani Hania o swe prężne Koło dba. I choć to niełatwa sprawa stale pomysł nowy ma. Zawsze chętna do współpracy, choć ma swojej dużo pracy.

*

Panie z Koła Gospodyń różne potrawy przygotowują, które wszystkim zawsze smakują. Więc te wszystkie doświadczenia przetrwały wszystkie pokolenia.

*

Dziękujemy naszym władzom w Gminie, że doceniają wysiłek, jaki wkładają w kulturę Wiejskie Gospodynie. Wszyscy będziemy czuwali, aby nie zmarnować tego dorobku i przekazać piękne osiągnięcia następnym pokoleniom w spadku.

*

Panu Wójtowi Gminy Ryńsk dziękujemy za to, że nieustannie wspiera wszystkie Panie w swych działaniach.

*

Drogie  Panie, jeszcze raz dziękujemy za wszystkie cenne inicjatywy, ożywianie działalności kulturalnej na wsi oraz umilanie życia dzieciom słodkimi paczkami i niespodziankami. Życzymy dalszych sukcesów i pysznych wypieków!

*

Gorące podziękowania ze wieloletnią działalność składamy Paniom, które najdłużej działają w Kole Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy Pani Janinie Makowskiej za pielęgnowanie pięknych tradycji i przekazywanie cennych nauk młodym pokoleniom.