Festyn rodzinny

12 czerwca Dyrektor Szkoły, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i OSP w Jarantowicach zorganizowała FESTYN RODZINNY. Podczas uroczystości obchodzono także GMINNY DZIEŃ BEZ UZALEŻNIEŃ pod hasłem: Żyjmy zdrowo i kolorowo. Pod takim hasłem na scenie zaprezentowali się pięknie uczniowie z koła polonistycznego, wokalnego i tanecznego. Program artystyczny uświadamiał dzieciom i rodzicom zagrożenia związane z nałogami.

Celem FESTYNU była promocja szkoły w środowisku lokalnym, integracja uczniów, dzieci pozaszkolnych, rodziców i nauczycieli. Atrakcją były wspólne gry i zabawy dla dzieci i rodziców, na wesoło konkursy sprawnościowe i plastyczne, które pozwoliły miło spędzić czas. Zainteresowaniem cieszyły się pokazy taneczne zumby i salsation, pokazy strażackie, grill i Kawiarenka uruchomiona przez rodziców. Nie zabrakło dużych baniek mydlanych i rodzinnego zdjęcia „fotobudka”. Ciekawostką był Konkurs Wiedzy Ogólnej na wesoło (prawda i fałsz na tabliczkach). Układano rymowanki, wyliczanki i piosenki pod hasłem “W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Odbył się także instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Podsumowano Konkurs na wykonanie ulotki pt: „Mamo,Tato nie pal”. Nowością było malowanie na arkuszach folii scen pt: ‘“Podwodny świat”. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie. Do wspólnej zabawy zachęcały ubrane w bajkowe stroje mamy, które pod kierunkiem przewodniczącej Rady Rodziców Pani Moniki Sroka przygotowały atrakcyjne zabawy i niespodzianki dla dzieci. Wszyscy wspaniale się bawili i byli nagradzani. Dyrektor Szkoły wręczyła także zespołom klasowym nagrody rzeczowe za aktywny udział w Festynie, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.