„PRYMUS POMORZA I KUJAW”

GRATULACJE! DLA SZYMONA KWIATKOWSKIEGO – po raz drugi STYPENDYSTY w ramach projektu „PRYMUS POMORZA I KUJAW”.
9 listopada Dyrektor Szkoły otrzymała oficjalną informację od Naczelnika Wydziału Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych, że dnia 7 listopada 2018 r. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu zatwierdził listę stypendystów projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Jest nam niezmiernie miło, że wśród wyróżnionych osób znaleźli się uczniowie z Państwa szkoły. Serdecznie gratulujemy!Po raz drugi stypendystą został SZYMON KWIATKOWSKI z KLASY VIII. Stypendium przyznane zostało uczniowi na 10 miesięcy. Uzyskało go 998 uczniów z naszego województwa.
Projekt realizuje Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj dalej „„PRYMUS POMORZA I KUJAW””

Muzeum Mydła i Historii Brudu

05.12.2018 r. uczniowie klasy IV i VI pojechali na wycieczkę do Bydgoszczy. W Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Karmelowej Krainie instruktorzy zabrali nas w 2-godzinną podróż pełną zapachów, kolorów i smaków. W tym czasie wzięliśmy udział w warsztatach mydlanych, posłuchaliśmy opowieści przewodnika, obejrzeliśmy pokaz wyrobu słodyczy. Ponadto każdy uczeń wykonał samodzielnie przepięknie wyglądające i pachnące mydełko i lizaka. Byliśmy także na zajęciach w Parku Trampolin, gdzie każdy mógł skorzystać z wielu atrakcji, takich jak: tor ninja, basen z gąbkami, trampoliny z koszami, boiska do zbijaka z trampolinami, ścieżkami akrobatycznymi. Pobyt w Bydgoszczy zakończyliśmy posiłkiem w Mac Donald. Wycieczka dostarczyła wielu cennych informacji o życiu, kulturze i higienie ludzi w minionych epokach. Będzie miłym wspomnieniem ciekawie spędzonego czasu.

Czytaj dalej „Muzeum Mydła i Historii Brudu”

Turniej Mikołajkowy

4 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „IX Gminnym Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej” zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Myśliwcu. Turniej rozgrywany był w kategoriach dziewcząt i chłopców w dwóch grupach wiekowych: młodszych 2006 – 2008 i starszych 2003 – 2005. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły: dwa męskie i jeden żeński.
Chłopcy młodsi okazali się bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce zdobywając puchar.

Czytaj dalej „Turniej Mikołajkowy”

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 29 listopada 2018 roku odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość zaszczycili wszyscy rodzice dzieci obserwując ich pracę podczas krótkiego zajęcia otwartego. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pokazały swoje zdobyte umiejętności, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Rodzice z dumą patrzyli na osiągnięcia swoich pociech. Dzieci złożyły swoje ślubowanie, a Pani Dyrektor Monika Bestjan dokonała PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA . Dzieci otrzymały niespodzianki i dyplomy. Rodzice zakupili do klasy kolorowe obrusy. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Czytaj dalej „Pasowanie na przedszkolaka”

Mikołaj 0-III

>6 grudnia dzieci z klas ,,0’’-III odwiedził długo oczekiwany Święty Mikołaj. Maluchy czekały na to spotkanie już od kilku dni i starannie się do niego przygotowywały.Stroiły choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami, uczyły się wierszyków i piosenek. Kiedy nadszedł ten dzień z uśmiechem powitały miłego gościa. Wręczyły Mikołajowi przygotowane dla niego rysunki, laurki z życzeniami, recytowały wiersze i śpiewały piosenki.Miały mnóstwo pytań i próśb do Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami. Dzieci podziękowały Mikołajowi za prezenty i zaprosiły na kolejne spotkanie.

Czytaj dalej „Mikołaj 0-III”

Powiatowy konkurs kolęd i piosenek świątecznych

GRATULACJE! PATRYCJA SKRZYPCZAK ZWYCIĘŻCZYNIĄ POWIATOWEGO KONKURSU KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM.
Dnia 11 grudnia 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury w Książkach, odbył się „I Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim i Niemieckim”. Konkurs zorganizowano w 4 kategoriach: soliści klas I-IV, zespoły klas I-IV, soliści klas V-VIII oraz zespoły klas V-VIII. Młodzi artyści zaprezentowali 23 wykonania znanych i mniej znanych kolęd i piosenek w języku angielskim i niemieckim.

Czytaj dalej „Powiatowy konkurs kolęd i piosenek świątecznych”

III MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „Z HISTORIĄ PRZEZ WIEKI”

Reprezentacja uczniów z nasze szkoły zajęła III miejsce w POWIATOWYM KONKURSIE „Z HISTORIĄ PRZEZ WIEKI” ph. „KOBIETY NIEPODLEGŁEJ”. Rozgrywki odbyły się 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Myśliwcu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Miłosz Skowroński z kl. V, Wiktoria Skrzypczak z kl. VII i Szymon Kwiatkowski z kl. VIII. Uczniowie najpierw rozwiązywali indywidualnie testy, a następnie zespołowo zadania. Na zakończenie zespoły prezentowały jedną postać. Nasi uczniowie przedstawili wybitną malarkę Olgę Boznańską. Jej postać symbolizowała sztaluga z jednym z pierwszych obrazów, na którym była namalowana dziewczynka z kwiatami.

Czytaj dalej „III MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „Z HISTORIĄ PRZEZ WIEKI””

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia- jak dobrze wiecie, Mikołaj chodzi po świecie
Dźwiga wór niezmordowanie. Każdy uczeń coś dostanie.
A kiedy rozda już prezenty. Wróci do nieba uśmiechnięty!

Wszyscy uczniowie ze zniecierpliwieniem już od rana wyczekiwali ukochanego Mikołaja. 6 grudnia tradycyjne MIKOŁAJKI w szkole przebiegły już w świątecznej atmosferze. W holu szkoły stanęła piękna, żywa choinka i urządzono świąteczne wystawy, a w klasach zabłysły kolorowe światełka na bogato ozdobionych zielonych drzewkach. Jak zwykle Mikołaj przyniósł podarki zamówione przez Radę Rodziców i zabawiał uczniów. W podzięce usłyszał świąteczną pastorałkę. Mikołajkowy prezent i życzenia dla wszystkich uczniów przekazała także pani Dyrektor. Była to pamiątkowa fotografia na płótnie, przedstawiająca całą społeczność szkolną w czasie uroczystych obchodów w szkole Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Było to bardzo miłe przeżycie dla wszystkich uczniów.

Czytaj dalej „Spotkanie z Mikołajem”

Akcja zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt

W dniach od 21 listopada do 4 grudnia przeprowadziliśmy w Naszej Szkole zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Wśród społeczności szkolnej znalazło się bardzo wiele miłośników zwierząt o czym świadczy ilość zebranej karmy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serce i dobroć oraz włączenie się do wspólnej akcji. Zebrana karma trafiła już do Stowarzyszenia S.O.S dla Zwierząt w Wąbrzeźnie.

Czytaj dalej „Akcja zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt”