Centrum Chemii w Małej Skali “Alchemik”

3.12.2018 r. uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę do Torunia, aby wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Centrum Chemii w Małej Skali “Alchemik”.

W trakcie zajęć uczniowie ozdabiali i malowali szklane bombki. Każdy uczestnik wykonał dwie bombki . Pierwszą ozdabiał barwiąc ją na zewnątrz, malując i zdobiąc brokatem. Kolejną barwił tzw. metodą srebrzenia. Dzieci wypełniły bombkę prawdziwym srebrem, tak jak to robiono w dawnych czasach stosując próbę Tollensa. W drugiej części zajęć uczniowie poznali kuchnię molekularną. Podczas własnej pracy tworzyli kolorowe potrawy w postaci kawioru, spaghetti z coli i kolorowych kulek z różnych napojów. Na zakończenie zajęć mogli posmakować swoich potraw. Był to dzień pełen eksperymentów, własnych doświadczeń i kreatywnych działań. Każdy uczeń zabrał na pamiątkę bombki, które własnoręcznie wykonał. Będą one wspaniałą ozdobą każdej świątecznej choinki.