KONCERT KOLĘD W BLASKU ŚWIEC W SZKOLE PODSTAWOWEJ W JARANTOWICACH

„Leć, kolędo, w świat, niech cię niesie wiatr.
Leć, kolędo, do ludzi, by w nich radość obudzić,
bo narodził się Jezus nasz”.
13 grudnia o godz. 17.00 odbył się w sali widowiskowej szkoły KONCERT KOLĘD w wykonaniu wszystkich uczniów z klas „0” – VIII. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Monika Bestjan, która gorąco powitała zaproszonych gości, rodziców i uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas: Proboszcz Parafii w Wąbrzeźnie ks. Jan Kalinowski, Wójt Gminy Ryńsk Władysław Łukasik, Inspektor Oświaty Pani Justyna Zarębska, Radny Gminy Ryńsk Piotr Makowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Sroka, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarantowicach Zbigniew Szydzik, przedstawiciel Koła Łowieckiego „Jedność” Marek Sobieski, Sołtys wsi Jarantowice Ryszard Dudkiewicz, Sołtys wsi Łabędź Maria Zalewska, Sołtys wsi Stanisławki Jerzy Osiński, Sołtys wsi Sitno Sławomir Markiewicz.

Organizatorem uroczystości była Pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Na scenie prezentowały się po kolei zespoły klasowe, laureaci Konkursu Kolęd w języku angielskim, Pan Jerzy Osiński i rodzice. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu tradycyjne najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Przy blasku świec zabrzmiały radosne i smutne, znane i nieznane melodie o cichej nocy, mizernej stajence, pastuszkach i gwiazdeczkach. Artyści stanęli na wysokości zadania i uroczo prezentowali się na świątecznie udekorowanej scenie przy zapachu choinek. Cała szkoła rozbrzmiewała pięknymi dźwiękami kolęd i pastorałek. Wspólny śpiew kolęd to jedna z najmilszych i najważniejszych świątecznych tradycji po uroczystej wieczerzy wigilijnej. Na uroczystość przybyły całe rodziny i wspólne świętowanie Bożego Narodzenia stworzyło w szkole wyjątkową, magiczną atmosferę. Celem uroczystości było nie tylko pielęgnowanie pięknych polskich tradycji, ale integracja środowiska lokalnego. Wspólny śpiew kolęd, które znamy i lubimy sprawił, że czuliśmy szczególną bliskość, radość ze spotkania. Wszyscy doznaliśmy wielu przyjemnych emocji, czułych doznań i radosnych doświadczeń. W czasie krótkiej przerwy odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na stole królowały pierniczki, które uczniowie piekli na warsztatach zorganizowanych przez Radę Rodziców. Nie zabrakło pysznych serników i migdałowych ciast. Była chwila na pamiątkowe rodzinne zdjęcia w przygotowanej „Świątecznej Fotoramce”. Kolędowanie połączone było z kiermaszem świątecznym, na którym zaprezentowane zostały ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i rodziców. Tradycyjnie na pamiątkę spotkania Samorząd Uczniowski wręczył stroiki zaproszonym gościom. Dziękujemy za świąteczne życzenia, ciepłe słowa przekazane od gości i słodkie podarunki dla dzieci od Pana Wójta, Pana Radnego, Sołtysów, Koła Gospodyń Wiejskich i niespodzianki od Koła Łowieckiego. Dziękujemy także za aktywny udział w uroczystości, wspólne chwile spędzone w murach naszej szkoły, które sprawiły, że wszyscy poczuliśmy magię i moc świąt.