Sadzenie drzewek

W ostatni wtorek uczniowie klasy 7 i 8 zostali zaproszeni przez Wydział Ochrony Środowiska z Urzędu Gminy Ryńsk i Bank PKO PB do wspólnego sadzenia drzewek przy świetlicy wiejskiej w Jarantowicach. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli się za łopaty i sadzonki lipy, następnie zabrali się za kopanie i sadzenie. Mimo niskiej temperatury na zewnątrz wszyscy z uśmiechem pracowali przy wyznaczaniu odległości między drzewami, rozkładaniu sadzonek i kopaniu dołków. Teraz pozostaje obserwacja drzew i satysfakcja z zazieleniania terenu w pobliżu naszej szkoły. To bardzo ważna akcja o dużym znaczeniu edukacyjnym, młodzież przy wspólnej pracy z dorosłymi uczy się szacunku wobec przyrody, co jest niezwykle ważne w dobie kryzysu klimatycznego.