Pszczoły bohatera

Uczniowie klas ,, 0” – VIII wzięli udział w realizacji projektu Akademia Pszczoły Bohatera. Dzieci zapoznały się z ogromnym znaczeniem pszczół w naszym życiu, w ekosystemie. Dowiedziały się, że pszczoły są naturalnymi zapylaczami drzew owocowych i dzięki nim możemy cieszyć się zdrowymi owocami, sokami i przetworami, które są niezbędne w naszej diecie.
Pszczoły opiekują się każdą rośliną w ogrodzie.

Bez nich nie moglibyśmy mieć tylu ciekawych i pysznych produktów. Pszczoły zapylają kwiaty, z których powstają owoce, a w owocach nasiona, za pomocą których rośliny się rozmnażają.
W ramach zajęć pszczelarskich, dzięki filmom edukacyjnym uczniowie poznali cykl życia pszczoły, sposób zapylania roślin, dowiedzieli się skąd bierze się miód, jak zbudowany jest ul. Dodatkową atrakcją był naturalnej wielkości ul z tablicami obrazkowymi w środku oraz kombinezon pszczelarza, którego dzieci mogły ubrać. Zajęcia urozmaicały zabawy ruchowe i prace plastyczne. Na koniec każdy uczestnik projektu otrzymał owocowe chipsy i soczek.