Spotkanie przy książce

W ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 6 wraz z opiekunem udali się do pobliskiego Przedszkola w Jarantowicach, aby poczytać książkę najmłodszym. Szóstoklasiści podczas zajęć rozwijających z języka polskiego wybrali książkę pt: “Kto rozweseli smutnego nosorożca” Leszka Kołakowskiego i podzieli się fragmentami. Przedszkolacy słuchali bardzo uważnie przygód nosorożca, a uczniowie z dużym zaangażowaniem czytali tekst. Spotkanie było niezwykle ciekawym doświadczeniem dla obu grup i na pewno nie zakończy się na jednej książce, zaś samo czytanie książek pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną i uczy myślenia. Dzieci, które lubią czytać dla przyjemności z dużą swobodą piszą wypracowania, są kreatywne, tolerancyjne, pięknie wypowiadają się, posiadają dużą wiedzę o otaczającym świecie.