Pracowita noc w szkole

Już od roku w Szkole Podstawowej w Jarantowicach w ramach programu English Teaching prowadzony jest projekt “Let’s play out the ecology”. Projekt ma na celu rozwijanie umiejętności językowych uczestników oraz wiary we własne możliwości. Uczestnicy projektu w atrakcyjny sposób rozwijają również swoją kreatywność i zdolność logicznego myślenia.

Cały projekt skupiony jest wokół tematyki ekologii. Już po raz drugi udało nam się być uczestnikiem programu English Teaching koordynowanego przez Nidzicką Fundację “NIDA” i finansowaną przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności.
12 maja 2023 roku uczestnicy projektu oraz klasa 6 spotkali się na niezwykłej nocce w szkole, podczas której bardzo intensywnie pracowali. Wraz z chętnymi rodzicami uczestnicy nocki stworzyli meble wypoczynkowe z palet. Było to nie lada wyzwanie, ale można w pełni powiedzieć, że wszyscy spisali się na medal. Gdy część uczniów intensywnie używała szlifierki, wkrętarki czy pędzla, parę uczennic zajmowała się pieczeniem słodkiego poczęstunku. Własnoręcznie wykonane muffinki okazały się słodkim i jednocześnie idealnym przerywnikiem podczas ciężkiej pracy.
Podczas trzech godzin uczniowie klas 4-6 stworzyli dwie ławki, stolik oraz leżak, które od poniedziałku będą idealnym miejscem wypoczynku podczas przerw międzylekcyjnych. To wszystko nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania rodziców w to przedsięwzięcie, za co bardzo gorąco dziękujemy.