Ekopszczoły

#ekofundusz
#razemzsmgp
W naszej szkole realizowany jest projekt pod tytułem ,, EkoPszczoła” przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”. Celem projektu jest uświadomienie uczniom i rodzicom pozytywnej roli pszczół dla przyrody i człowieka. Zaplanowane zostało szereg działań promujących te bardzo ważne dla człowieka owady.

Uczennice realizujące projekt przygotowały gazetkę, na której przedstawiły wiele ciekawych informacji o życiu i zwyczajach pszczół. Odbyła się także degustacja miodu. Zorganizowano również bardzo ciekawe spotkanie z pszczelarzem, podczas którego uczniowie klas III – VI dowiedzieli się wielu ciekawostek o pszczołach i wytworach ich pracy. Pan Janusz Zaleśny opowiadał bardzo ciekawie o pracy pszczelarza. Na koniec spotkania każdy mógł posmakować różnych rodzajów miodów. Było to bardzo interesujące i smakowite spotkanie. Uczniowie klasy V wzięli udział w warsztatach kulinarnych, w czasie których upiekli ciasta piernikowe na bazie miodu lipowego. Wypieki się udały, smakowały zarówno uczniom jaki i nauczycielom. O innych działaniach będziemy informować na bieżąco.