WYCIECZKA DO TORUNIA

20 listopada wszyscy uczniowie klasy z IV i V byli na wycieczce w Toruniu. Najpierw obejrzeli sztukę teatralna pt: „PAN LAMPA” w Baju Pomorskim. Była to humorystyczna opowieść rozegrana w plastycznej, mobilnej scenografii, którą uzupełniały efektowne triki rodem ze sztuki cyrkowej.Spektakl był oparty na tekście uznanej dramatopisarki Maliny Prześlugi, wyróżnionym III nagrodą w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży.

Dzieci były zachwycone przedstawionym spektaklem, baśniowym światem i prostą receptą na dobre, codzienne życie, w którym lepiej jest karmić się radością niż złością.Kolejnym celem wyprawy był spacer po Starówce pod hasłem; „Gotyk na dotyk”. Uczniowie poznali cenne gotyckie budowle i zabytki. Podziwiali Dwór Artusa i Ratusz, który jest jednym z największych ceglanych budynkóww Europie i najważniejszym zabytkiem Torunia. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali legend o toruńskich piernikach i o tym, jak Anioł znalazł się w herbie Torunia. Przy pomniku Mikołaja Kopernika nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia. Z wyprawy uczniowie przywieźli cenne pamiątki.