Zmieniam postawę ciała aktywnie…

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w ramach programu „Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie”. Głównym założeniem programu jest prowadzenie zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej poprzez realizację dodatkowych zajęć rekreacyjno-sportowych ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń korekcyjnych i kompensacyjnych.

Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w prowadzonych zajęciach, podczas których zachęcano dzieci do regularnej aktywności fizycznej, jak również kształtowano podstawowe nawyki ruchowe związane z prawidłową postawą ciała. Wykorzystywano różnorodny sprzęt gimnastyczny i sportowy co uatrakcyjniło przebieg zajęć. Udział grupy uczniów w zajęciach pozwolił wyzwolić w dzieciach prawidłowe postawy do ćwiczeń gimnastycznych poprzez stosowanie różnych formach aktywności, kształtowanie zdrowego stylu życia poprzez systematyczną aktywność fizyczną, rozwijanie nawyku prawidłowej postawy ciała, zapobieganie i korygowanie zaburzeń statyki ciała oraz wyrównywanie niedoboru ruchu u dzieci.