OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości.

W naszej szkole uczniowie z Samorządu Uczniowskiego na powitanie życzyli wszystkim „miłego dnia”, dużo uśmiechu i sukcesów. W holu szkoły na wystawie tematycznej wystawiono CZARODZIEJSKĄ SKRZYNKĘ ŻYCZEŃ I POZDROWIEŃ. Chętni uczniowie wrzucali do niej miłe słówka I pozdrowienia dla przyjaciół. Koleżanki z Samorządu Uczniowskiego wręczały kolorowe karteczki z pozdrowieniami i komplementami uśmiechniętym rówieśnikom. Pozdrowienia, życzliwości miały też formę życzliwych gestów. Taka akcja miała na celu kształtowanie postawy tolerancji, życzliwości oraz szacunku do drugiego człowieka.BĄDŹMY DLA SIEBIE ŻYCZLIWI NIE TYLKO W TEN DZIEŃ – 21 LISTOPADA – ALE PRZEZ CAŁY ROK!