Warsztaty krawieckie w klasie III

4 listopada uczniowie klasy III uczestniczyli w warsztatach krawieckich. Zajęcia przeprowadziła Pani Maria- osoba z bardzo dużym bagażem wiedzy i wieloletnim stażem oraz doświadczeniem w dziedzinie krawiectwa zawodowego. W ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy, zaprezentowała również różne rodzaje krojów i ściegów oraz faktury materiałów. Przybliżyła naocznie pracę maszyny do szycia.

W trakcie zajęć uczniowie uczyli się jak posługiwać się igłą i nitką, jak przyszyć guzik i zszyć materiał. Każdy uczeń podczas zajęć wykonał własną poduszkę z kolorowych materiałów, wypełnił ją miękkim wypełnieniem.
Zajęcia krawieckie wprowadziły uczestników w świat tkanin i kolorów. Dzieci miały możliwość kreowania nowych rzeczy z materiału, poznanie ciekawego i trochę już zapomnianego zawodu krawcowej. Zajęcia w ramach doradztwa zawodowego wniosły wiele ciekawych wiadomości i wzbogaciły o nowe doświadczenia każdego ucznia czego dowodem są powstałe miękkie, kolorowe poduszki. Serdecznie dziękujemy Pani Marii i Pani Agnieszce za przygotowanie ciekawej lekcji.