Zdrowe przekąski

Uczniowie z klasy I biorą udział w zajęciach, które zachęcają dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz podnoszą ich świadomość w zakresie zdrowego trybu życia. Nawyki żywieniowe kształtują realizowane warsztaty, na których dzieci uczą się samodzielnie przygotowywać zdrowe posiłki.
11 października dzieci z klasy I poznały zasady higienicznego przyrządzania zdrowych potraw.

Dowiedziały się, dlaczego zdrowie zależy od sposobu odżywiania się i aktywności fizycznej oraz kto zawodowo zajmuje się doradzaniem ludziom, jak należy się odżywiać. Dzieci zachęcane do spożywania zdrowych przekąsek, samodzielnie przygotowały szaszłyki z warzyw i owoców. Poznały zasady kulturalnego spożywania posiłków i dowiedziały się, co to jest piramida zdrowego stylu życia. Swoją wiedzę na ten temat wyrażały przez ekspresję plastyczną, muzyczną i ruchową. Układały rymowanki, słuchały piosenek i wierszyków tematycznych oraz tworzyły plakaty zachęcające do spożywania owoców i warzyw.