IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 4 października 2019 r obchodzono IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie Naszej szkoły również podjęli wyzwanie i sprawdzili swoje umiejętności w tej dziedzinie. Począwszy od uczniów klasy czwartej aż po klasę 8, rozwiązywali przykłady dotyczące tabliczki mnożenia i dzielenia w zakresie do 100.

Zadanie jednak nie było takie proste, gdyż uczniowie mieli ograniczony czas na ich wykonanie. Ostatecznie 43 uczniów zdało pomyślnie ten egzamin i uzyskało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Otrzymali oni z rąk nauczycieli – koordynatorów akcji pamiątkowe certyfikaty. Tego dnia korytarze naszej szkoły ozdobiły kartoniki z tabliczką mnożenia, przykładami działań oraz różnymi sposobami nauki matematyki. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia przez zabawę, wykorzystując łapki na muchy, mnożenie na palcach, czy karty do gry. Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i z niecierpliwością czekamy na jubileuszowy, X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który odbędzie się za rok.