ZWIEDZANIE WYSTAWY PAMIĄTEK REGIONALNYCH

26 września uczniowie klasy siódmej i ósmej wybrali się do Wąbrzeskiego Domu Kultury, by obejrzeć wystawę pt.„PAMIĄTKI PO DAWNYM WĄBRZEŹNIE”. Jej organizatorem było Wąbrzeskie Stowarzyszenie Historyczno – Eksploracyjne „FRYDEK”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele wspaniałych wystaw i pamiątek związanych z historią miasta i regionu.

Wśród nich znalazły się między innymi przedwojenne pocztówki, wieszaki na ubrania, grawerowane butelki z browaru wąbrzeskiego, różne dokumenty, a nawet stary rachunek za prąd. Ciekawostką były również oryginalne przedwojenne egzemplarze lokalnej gazety „Głos Wąbrzeski”. Atrakcją wystawy były także wyjątkowe i niecodzienne fotografie ukazujące Wąbrzeźno z początku XX wieku. Największe jednak zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudziła ekspozycja broni i ekwipunku żołnierza polskiego z września 1939 r.Serdecznie dziękujemy Prezesowi Stowarzyszenia Panu Przemysławowi Pietras za zaproszenie na wystawę i bardzo ciekawą żywą lekcję historii.