Biegi w Radzyniu Chełmińskim

W poniedziałek, 23 września 2019 roku jedenastoosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w „XVI BIEGU ULICZNYM” z okazji 785 rocznicy nadania praw miejskich Radzyniowi Chełmińskiemu, zorganizowanym przez miejscową szkołę podstawową. Patronat nad biegiem sprawowali: Pan Ryszard Bober Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pan Adam Olejnik Starosta Powiatu Grudziądzkiego, Pan Krzysztof Maćkiewicz Starosta Powiatu Wąbrzeskiego, Pan Tomasz Zygnarowski Burmistrz Wąbrzeźna i Pan Krzysztof Chodubski Burmistrz Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim.

Głównym celem imprezy była popularyzacja biegów wśród młodzieży klas VII i VIII. W biegu uczestniczyło ok. 60 zawodników, którzy o godz. 13.00 wyruszyli z placu zamkowego. Przemierzając 2,5 – kilometrową trasę dotarli do mety usytuowanej na boisku sportowym Szkoły Podstawowej w Radzyniu Chełmińskim. W ostatecznej klasyfikacji w kategorii dziewcząt zaszczytne III miejsce zajęła Ilona Błaszkiewicz, na VII miejscu uplasowała się Anna Rojek. Jagoda Grądzka była XI, Wiktoria Domżalska XIX, a Katarzyna Bąk XX. W kategorii chłopców Kamil Derkowski zajął nagrodzone VII miejsce, Marcin Imiałek (najmłodszy uczestnik biegu) zajął zaszczytne XV miejsce, Kacper Jurczuk był XXI, Daniel Pelka XXIII, Łukasz Leja XXX, a Dominik Zalewski XXXI. Zdobywcy pierwszych dziesięciu miejsc otrzymali z rąk Dyrektor Szkoły Pani Pauliny Wantoch-Rekowskiej, Pana Starosty Grudziądzkiego i Pana Burmistrza Radzynia Chełmińskiego cenne nagrody rzeczowe. Po uroczystości wręczenia nagród wszyscy uczestnicy biegu zostali zaproszeni na wspólny obiad do stołówki szkolnej.
GRATULUJEMY SERDECZNIE SUKCESÓW SPORTOWYCH!