UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

„Szkoło moja! Ty jesteś jak zdrowie,
Ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie,
Kto cię skończył. Dziś wiedzę twą dostrzegam w całej ozdobie,
Pamiętam i wypisuję, bo tęsknię po Tobie”.
18 czerwca odbyła się Uroczystość Pożegnania ABSOLWENTÓW SZKOŁY. Na spotkaniu obecna była Pani Dyrektor Szkoły Monika Bestjan, ks. Proboszcz Jan Kalinowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Sroka, Grono Pedagogiczne, Pracownicy szkoły, Rodzice i delegacje uczniów z kl. IV –VII. Absolwenci przedstawili na scenie montaż słowno – muzyczny ph. ŻEGNAJ KOCHANA SZKOŁO. W gorących słowach dziękowali

Nauczycielom za wspólnie spędzone chwile, za trud włożony w ich edukację oraz wychowanie, za ogromną cierpliwość i okazaną sympatię.W swoim wystąpieniu podkreślali, że teraz dopiero doceniają umiejętność przekazywania im nie tylko wiedzy naukowej, ale także życiowej. Młodszym Koleżankom i Kolegom dziękowali za wspólnie, mile spędzone chwile. Pani Dyrektor Szkoły dziękowali za codzienną troskę i opiekę oraz za to, że potrafiła ciągle ich mobilizować, wspierać, pokazywać właściwą drogę. W szkole czuli się swobodni, rozumiani i bezpieczni. Pracownikom administracji i obsługi dziękowali za to, że troszczyli się o to, by w szkole było miło, czysto, ciepło i przytulnie. Szczególne słowa podziękowania skierowali do KOCHANYCH RODZICÓW za miłość, troskę i nieustanne wsparcie. Podziękowania przeplatane były pięknymi piosenkami w wykonaniu Zespołu Wokalnego. Następnie odbyło się ŚLUBOWANIE. Absolwenci przyrzekali, że w dalszym życiu będą wysoko nieść zaszczytne miano Wychowanka Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Absolwenci przekazali uroczyście symbole szkoły klasie VII. Ciepłe i wzruszające słowa uczniowie usłyszeli od uczniów młodszych i Samorządu Uczniowskiego . Były to życzenia radości z odkrywania nowych tajemnic i dróg, które mają prowadzić ich ku wspaniałej przyszłości. Na szczęśliwą drogę otrzymali symboliczne bilety z dedykacją do szkoły średniej i pamiątkowe upominki. W drugiej oficjalnej części uroczystości piękne słowa skierowane do absolwentów wygłosiła Pani Dyrektor Szkoły. Życzyła wszystkim dalszych sukcesów i radości. Wręczyła Szymonowi Kwiatkowskiemu NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY za wzorowe zachowanie i wysokie wyniki w nauce. NAGRODY WYCHOWAWCY za bardzo dobre zachowanie i aktywność społeczną otrzymał Kamil Sierak, Natalia Zubrzycka i Wiktoria Sądowska. Wszyscy Absolwenci otrzymali DYPLOMY I PAMIĄTKI,które wręczyła Przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor Szkoły miała zaszczyt wręczyć państwu Józefowi i Małgorzacie Kwiatkowskiej LIST GRATULACYJNY. Za twórczą współpracę i zaangażowanie PODZIĘKOWANIA otrzymała Pani Marzena Wróblewska, Małgorzata Kwiatkowska, Pani Jolanta Bęben i Pan Michał Sierak. Po oficjalnej części uroczystości odbyło się wspólne spotkanie zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców. Uczniowie klasy VII zaproszeni zostali na BAL ABSOLWENTA.