SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM KRUS

21 maja uczniowie klasy VII i VIII brali udział w spotkaniu z Panią Wandą Gaweł – Samodzielnym Inspektorem ds. Prewencji i Rehabilitacji w Kasie Ubezpieczeń Społecznych. Głównym założeniem spotkania było promowanie wśród uczniów bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Pani Inspektor zapoznała uczniów z zasadami bezpieczeństwa w rolnictwie i sposobami prawidłowego korzystania ze sprzętu rolniczego w czasie niektórych drobnych prac wykonywanych przez dzieci. Wskazała jak postępować i zachowywać się podczas wypadków. Szczególną uwagę poświęciła czynnościom, których dzieci nie powinny wykonywać w gospodarstwie rolnym.Przypomniała, że dzieci nie powinny same obsługiwać maszyn i urządzeń rolniczych ani oporządzać zwierząt.Przedstawiła zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci, gdy samodzielnie korzystają z narzędzi i urządzeń w gospodarstwie.W celu utrwalenia wiadomości na koniec przeprowadziła krótki KONKURS – test, który rozwiązywali wszyscy chętni uczniowie. Pięciu uczniów, którzy najlepiej zdali egzamin z wiedzy nagrodzonych zostało piłkami. Nagrody otrzymali: Jakub Bęben, Natalia Zubrzycka, Kacper Jurczuk, Ilona Błaszkiewicz i Kinga Sroka.