Podsumowanie SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZEGO

W poniedziałek 20.05.2019 r odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Matematyczno -Przyrodniczego. Brali w nim udział chętni uczniowie z klas 4-8. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej i klasy czwartej, pod opieką Pani Ewy Falkowskiej, przygotowali pouczające przedstawienie na temat ochrony środowiska.

Zaprezentowali w niej skutki beztroskiego zaśmiecania środowiska oraz naukę jak powinniśmy postępować, żeby żyć w zgodzie z przyrodą. W dalszej części apelu Pani Dyrektor Monika Bestjan wręczyła nagrody i dyplomy laureatom oraz uczniom wyróżnionym w konkursie. Ufundowała je Rada Rodziców szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Pani Dyrektor serdecznie pogratulowała nagrodzonym uczniom i podziękowała artystom za przygotowanie przedstawienia. Osobne podziękowania przekazała organizatorkom konkursu Pani Ewie Falkowskiej oraz Reginie Kotłowskiej. Na koniec swoją muzyczną niespodziankę, pod opieką swojej wychowawczyni, Pani Haliny Gołembiewskiej, zaprezentowali uczniowie klasy piątej. Zaśpiewali oni piosenkę pt. „Rudy rydz”.