REKORD POLSKI POBITY! OBCHODY I GMINNEGO DNIA DZIECKA I GMINNEGO DNIA bez UZALEŻNIEŃ.

31 maja w Szkole Podstawowej w Zieleniu po raz pierwszy odbyły się wspólne dla uczniów z Gminy Ryńsk OBCHODY DNIA DZIECKA I DNIA bez UZALEŻNIEŃ. Najważniejszym wydarzeniem było USTANOWIENIE REKORDU POLSKI w grze na kubeczkach do utworu „When I’ m gone”. Projekt www.cupsong.plrealizowany był w ramach programu Eurocash S.A. „Lokalni Herosi. 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100 lecie niepodległości, pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciele Wronia i Gminy Ryńsk. Było to piękne, niezwykłe widowisko z udziałem przeszło 400 uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach, Zielenia, Myśliwca i Ryńska. Zespoły wokalne ze szkół śpiewały piosenkę, a uczniowie i nauczyciele grali rytmicznie cztery minuty na kubeczkach. Rekord Polski został pobity w obecności Pani Sędzi z Poznania.

Gratulacje dla nauczycieli i uczniów złożył Wójt Gminy Ryńsk Władysław Łukasik. Z okazji Dnia Dziecka życzył uczniom sukcesów i radości. Na uroczystości obecna była także Pani Inspektor Oświaty Justyna Zarębska.Nauczyciele i rodzice przygotowali dla uczniów szereg niespodzianek. Były Kawiarenki wydające pyszne ciasta, napoje i lody. Strażacy upiekli na grillu dla dzieci i nauczycieli kiełbaski, które wydawały panie z obsługi. Wszystkim bardzo podobały się występy artystyczne rodziców z Zielenia i zespołów szkolnych oraz pokazy iluzjonisty. Ważne były także rozgrywki sportowe, w których nasza szkoła zajęła II miejsce. Każda szkoła przygotowała także różnorodne atrakcje, gry i zabawy. Przy wspaniałej pogodzie wszyscy się świetnie bawili. Było to pełne emocji przeżycie dla każdego dziecka, które otrzymało na pamiątkę okolicznościową podkładkę i kubek. Pani Dyrektor Szkoły wręczyła zaangażowanym w uroczystość nauczycielom, rodzicom i strażakom PODZIĘKOWANIA – Dyplomy. Uczniowie dziękują Pani Dyrektor za inicjatywę i zachęcenie wszystkich do udziału w ciekawym i barwnym widowisku. Panu Wójtowi dziękujemy za słodkie niespodzianki dla uczniów z okazji Dnia Dziecka.