ZAJĘCIA Z DORADZTWA ZAWODOWEGO WE WRONIU

31 stycznia uczniowie klasy VIII zwiedzili Zespół Szkół we Wroniu i uczestniczyli w zajęciach z doradztwa zawodowego. Celem zajęć było przygotowanie uczniów do trafnego wyboru szkoły i dalszego kierunku kształcenia. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prezentujących ofertę wiodących zawodów kształconych w szkole w pracowniach przystosowanych do praktycznej nauki zawodu z wykorzystaniem narzędzi i materiałów w formie wytwórczej. Poznali bliżej kierunek technik informatyk i technik żywienia i usług gastronomicznych.

Były to bardzo ciekawe praktyczne zajęcia w pracowni gastronomicznej i informatycznej. Pan Dariusz Mikołajczak i Pani Beata Studzińska – Gołaszewska wraz z uczniami zaprezentowali pracownię, sporządzili pyszne napoje, desery i upiekli słodkie rogaliki. Potrawy zostały umiejętnie sporządzone zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia. Chłopcy nauczyli się je nie tylko od podstaw wypiekać, ale i estetyczne ozdobić. Wszyscy pracowali aktywnie i z zapałem. Sprzyjała temu serdeczna, ciepła atmosfera, za co serdecznie dziękujemy. Atrakcyjne zajęcia były także w pracowni informatycznej, które zorganizowała Pani Lucyna Bańczerowska. Uczestnicy poznali budowę komputerów i mogli je samodzielnie złożyć z części.Poznali systemy komputerowe i serwerowe oraz urządzenia sieciowe wykorzystywane w obsłudze sieci komputerowych. Pan Krzysztof Ferlin zprezentował różne aspekty programowania wizualnego i obiektowego. Dyrektor Szkoły Pan Bogusław Gomuła oraz Pani Wicedyrektor Barbara Moch zaprezentowali uczniom bogatą ofertę kierunków kształcenia w szkole średniej we Wroniu i zainteresowali uczniów zawodami atrakcyjnymi na rynku pracy. Dziękujemy za zaproszenie, profesjonalnie przeprowadzone zajęcia i wskazanie uczniom dalszej ścieżki kształcenia.