Razem na Święta

W naszej szkole przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia realizowane są nie tylko przez uczniów i nauczycieli, ale również przez rodziców i Przyjaciół naszej szkoły. Cała społeczność szkolna włączyła się w realizację akcji ,,Razem na Święta’’. Dzieci z klas 0 – III przyłączyły się do różnych akcji charytatywnych. Uczniowie wspomogli zbiórkę karmy na rzecz zwierząt ze stowarzyszenia, włączyli się w akcję zbiórki produktów żywnościowych i higienicznych ,,Szlachetna paczka ’’. Dużo radości sprawiły dzieciom świąteczne warsztaty artystyczne i kulinarne prowadzone przez rodziców oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Ponad to wszystkie dzieci aktywnie włączyły się we wspólne przygotowanie Jasełek oraz klasowych spotkań wigilijnych.

Pozytywne emocje wywołał udział w konkursie plastycznym na Kartkę Świąteczną ogłoszony przez Samorząd Szkolny. Konkurs polegał na wykonaniu największej kartki świątecznej, co wyzwoliło wśród dzieci duże pokłady kreatywnych działań. Uczniowie wspólnie wykonali kartki świąteczne, kolorowe łańcuchy i ozdoby na choinkę. Dzieci z oddziału ,,0’’ narysowały piękne portrety Świętego Mikołaja, klasa I wykonała świąteczne kule ze śniegiem, klasa II wspólnie zaplanowała i zrealizowała swoją wizję gigantycznej kartki świątecznej, a w klasie III dzieci instruowane przez swoją koleżankę wykonały gwiazdy z papierowych torebek. Wszystkie te działania przyniosły wszystkim mnóstwo radości i wprowadziły całą społeczność szkolną w atmosferę świąt.