Udział uczniów klasy III w Programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

Od września 15 uczniów klasy III uczestniczyło w zajęciach na basenie. Realizowany był program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Zakłada on systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Główne cele programu to:
• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
• nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
• profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
• zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych,
• efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
• wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni,
• edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.
Dodatkowe zajęcia dla naszych uczniów były czymś wspaniałym. Dzieci uczestnicząc w zajęciach poznały różne techniki i style pływania, aktywnie i z pożytkiem dla własnego organizmu spędziły czas na basenie. Projekt obejmował realizację 20 godzin w ramach 10 wyjazdów. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem a uczniowie systematycznie brali w nich udział. Dzięki udziałowi w projekcie nie jeden uczeń zdobył podstawowe umiejętności pływackie.