OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRAW DZIECKA I DNIA ŻYCZLIWOŚCI

„Nie ma dzieci, są ludzie” – słowa Janusza Korczaka, niekwestionowanego patrona wszystkich dzieci stały się hasłem przewodnim obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole.
20 listopada obchodzony jest Polsce Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W tym dniu chcieliśmy wyraźnie zaznaczyć, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Polska na arenie międzynarodowej jest uznawana za Ojczyznę Praw Dziecka. Ogromną rolę odgrywa postać Janusza Korczaka doskonale rozpoznawalna w wielu krajach, które ratyfikowały Konwencję o Prawach Dziecka. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue – AKCJA polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF).

Uczniowie klas młodszych w niebieskich strojach poznali swoje prawa i tworzyli własne albumy, które prezentowały wszystkie Prawa Dziecka. W holu szkoły uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wykonali tematyczną wystawę. 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Wszyscy wchodzący do szkoły uczniowie, nauczyciele i pracownicy zostali życzliwe przywitani przez dziewczynki z koła tanecznego słonecznym znaczkiem. Każdy w tym dniu mógł napisać miłe słowa lub pozdrowienia i wywiesić je na tablicy stojącej w holu szkoły. Dodatkowo zadaniem domowym w tym dniu było podarowanie uśmiechu bliskim lub wykonanie dobrego uczynku dla najbliższych. Takie dni sprawiają, że w naszej szkole jest jeszcze więcej radości i uśmiechu w te szare listopadowe dni.