NAGRODY W GMINNYM KONKURSIE HISTORYCZNYM

20 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pływaczewie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Historycznego ph. ŚLADAMI HISTORII. Wszystkie uczennice z naszej szkoły biorące udział w konkursie zajęły czołowe miejsca. I miejsce zajęła Wiktoria Skrzypczak , II miejsce Kinga Sroka, III miejsce Ilona Błaszkiewicz. GRATULUJEMY!!! Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pływaczewie z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Konkurs polegał na stworzeniu przez uczestnika albumu prezentującego lata 1918- 2018 w Gminie Ryńsk. Praca obejmować mogła życie religijne, prace rolnicze, szkolnictwo, pożarnictwo, historię Koła Gospodyń Wiejskich, biblioteki itp. Zadanie miało na celu rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania historią naszej Małej Ojczyzny, regionu a nawet Polski oraz kształtowanie patriotycznych postaw. Uczennice z klasy siódmej ambitnie podeszły do zadań.

Zafascynowana fotografią Wiktoria Skrzypczak wykonała piękne zdjęcia swojej Małej Ojczyzny, w której wzrastała jej rodzina. W albumie znalazły się zdjęcia jej babci i mamy w szkole i w domu rodzinnym w Orzechowie. Kinga Sroka napisała historię rozwoju rolnictwa zilustrowaną fotografiami z rodzinnego albumu i zdjęciami przedstawiającymi narzędzia i maszyny rolnicze od prapradziadka do swojego taty. Nie zabrakło oryginalnych zdjęć ze skansenu i Kingi z kosą. Ilona Błaszkiewicz przedstawiła stuletnie dzieje Jarantowic, historię szkoły, zabytkowego kościółka zwanego „perełką naszego regionu”, historię powstania OSP i KGW. Zamieściła także ciekawostki o regionie i wypowiedzi mieszkańców na temat jak żyje im się na co dzień w Jarantowicach. Uczennice za ciekawe prace otrzymały Dyplomy i nagrody rzeczowe.