Spotkanie z kuratorem rodzinnym

Dnia 23 października w ramach realizacji Programu profilaktyczno-wychowawczego zorganizowanow szkolespotkanieZ KURATOREM RODZINNYM PANIĄ IZĄ DĘBEK. Uczniowie dowiedzieli się ważnych rzeczy na temat: „Jak postępować w życiu będąc nieletnim, żeby nie popaść w konflikt z prawem”.Tematem debaty było przybliżenie dzieciom i młodzieży prawnych konsekwencji agresywnych zachowań. Prowadząca przypomniała uczniom o prawach i obowiązkach nieletnich, zwracając uwagę na sytuacje, w których najczęściej może dochodzić lub dochodzi do łamania prawa. Nawiązywała do życia codziennego uczniów i na konkretnych przykładach omawiała skutki i następstwa łamania norm postępowania. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i śmiało zadawali pytania. Spotkanie to uświadomiło im, jak nie wpaść w konflikt z prawem i dokonywać właściwych wyborów. W zajęciach brali udział uczniowie z II etapu edukacyjnego, podzieleni na dwie grupy: klasy IV-V i VI-VIII.Na spotkanie zaproszono Dyrektora Szkoły Panią Monikę Bestjan i Wychowawców.